Úvod Reporty 16.12.2014 Deicide Barrak

16.12.2014 Deicide Barrak

30
0
Reklama

Ostrava zažila totální přísun pekelné energie. Jak výstižné teď před vánocema. O ten přísun se postaraly tři nekompromisní death metalové kapely.
První přijela ze slunné Itálie, Sawthis. Tuto směs thrashe, deathu a hardcore já osobně můžu. Jejich čtyřiceti minutovka bylá rychlá, úderná a skvělá. Zpěvák s dlouhými dredy si nás podmanil. Kytaristi si jeli to své a basák to rozjížděl ve velkém stylu, pořád nějaké grimasy a vyplazování jazyka. Prostě show pro lidi. Tak pokud dnešní párty bude pokračovat v tomoto duchu, tak to bude adept na koncert roku.
Druhá kapela přijela z Francie, což by měla být záruka výborného zážitku.SvartCrown. Bohužel se na jejich výkonu notně podepsal zvukař a pro mě to byl zvuk, který by se sice hodil, ale opravdu vraždění neviňátek se tady nekonalo. I když zvukově asi občas ano, ale co už.
Tak a už se chystá pódium pro samotného lucifera Glena Bentona a jeho pekelnou squadru. Raději nejdu ani na záchod, abych se udržel v první lajně. A je to tady pekelné mezidobí mezi Mikulášem a Vánoci je tu. Všichni jsou na pódiu a už to jede hnáno ničivou silou. Glen, i když na to nevypadá, tak řve jak kdyby to bylo naposled. Jeho oči obrácené v sloup ukazují cestu do samotného pekla sršícího síru. Tak takový skvělý zážitek jsem nečekal. Zvuk sice pořád pokulhává, ale je to lepší než u předešlých frantíků. V ne úplně zaplněném klubu se rozpoutalo pravé peklo, jednak ve předu v kotli, tak všude jinde i přes maximální výkon vzduchové mechaniky. Holt to je to co se mi na klubových koncertech líbí. Po něco víc než hodině je konec, já ještě na chvilku zůstávám na pokec se známýma a pár fotek s Deicide. Všechno jde jako po másle. Všichni postupně přicházejí. No a já zjišťuju, že se mi na konci SvartCrown se mi sekla karta ve foťáku. Z Deicide nemám jedinou fotku. To zas bude průser. Myslel jsem si, že vám vypíšu songy které hráli, ale bohužel paměť chabá a fotky v hajzlu. Tak snad se mi je podaří nějak vyčíst.
Takže shrnutí večera je takové, že Sawthis měli nejlepší zvuk, Deicide byli výborní. Teda až na to, že mi zřejmě Glen vyčetl z bídné duše, že jsem křesťan a smazal veškeré jejich fotky. Příště se nenechám a fotit bude někdo jiný, aby to vyšlo. Stejně i přes tyto moje nedostatky to byl vynikající koncert a já opět děkuju všem z Barráku, v čele s Marcelem Palovčíkem, za skvělý zážitek.
Aleš Dzon Steffek

 

 

Reklama