Úvod Reporty 16.4.2013 – Skid Row

16.4.2013 – Skid Row

145
0
Reklama

V půlce dubna „přesně šestnáctého“ se ve Frýdecké sportovní hale konal koncert kapel Traktor, Doga a amíků Skid Row. Na tuto akci jsem se dost těšil, desku Slave To the Grind od Skid Row jsem často poslouchal, byla jedna z mých nej ve sbírce.

metalsvet.cz-16-4-2013-traktor-00001První na podium přichází Traktor, jejich bigbít se  líbí a trochu mi připomíná českou hospodskou klasiku, takový agrokabát. Klukům to slušně šlape a dost je to baví, koho by to nebavilo hrát před takovou bandou, že (úsměv). Navíc teď jedou turné s Dogou, takže jsou dobře rozehraní. Jejich asi čtyřiceti minutový set je u konce a publikum je už teď rozehřáté a to nás ještě čeká Doga. Hoši tak zas někdy na viděnou a slyšenou.

Po nezbytné technické přestávce přichází Doga, pro někoho nuda, pro mě ne.
Vždycky se u nich pobavím a o to většině muzikantů jde, ať se lidi baví.
metalsvet.cz-16-4-2013-doga-00029Kluci mají nově udělané pódium pro turné k dvaceti pěti letům trvání kapely. Hrají všechny svoje pecky, basák jde dolů pod podium a zakopl a jednu nohu sloupu pódia a zřejmě si rozbil basu a pocuchal tělo, ale je to frajer, mění nástroj a hraje dál. Docela nepříjemný zážitek, ještě že nechytl žádný z trčících šroubů. Ke konci asi tři čtvrtě hodinového vystoupení přišel na řadu nečekaný mini křest DVD a konec. Klasicky s klaunskými nosy a frkačkami.

Tak a příprava na hlavní hvězdu večera. To jsem zvědavý, jak jim to pošlape, podle písniček co jsem si zkoušel naposlouchat , by to měl být hodně slušný nášup. Tak už přichází na podium a začínají hitovkou Slave

metalsvet.cz-16-4-2013-skid-row-00007

To the Grind. Bomba jedna pecka za druhou – Big Guns, 18 and Life, I Remember You, Monkey Business. Zpěvák jde dolů pod podium a podává si ruce s lidmi v prvních řadách. Všichni jsou v sedmém nebi. U jedné skladby si pro změnu dělá zpěvák srandu, že fackuje Snake Sabo. V průběhu koncertu dává zpěvák Johny Solinger místo u mikrofonu jak kytaristům, tak basákovi. Každý zpíval jednu skladbu. Došlo i na souboj kytaristů Snake Saba a Scotti Hilla, kdy si sedli na odposlech a dělali takový menší batlle. A přichází konec? No to snad ne, ještě nemůže být tolik hodin aby už končili, ještě přidávají Riot Act, Get the Fuck Out a závěrečná Youth Gone Wild a to už je opravdu konec.

Tak to musím říct, že jsem tak skvělý večírek nečekal. Kapely hrály velice dobře všechny tři, zvuk byl taky dobrý. Ale mělo to opět jednu vadu a to celkem malou návštěvnost, asi tisícovka lidí je sice dost ale ne zas moc. Vím, bylo to úterý, což hodně lidí odradí. Po koncertě se hala celkem rychle vyprázdnila, ale já ještě čekal, jestli přece jenom na chvíli nepřijdou. Nepřišli, mě se ovšem čekání vyplatilo a mám společnou fotku dohromady ještě s kapelou Traktor. Tím bych chtěl poděkovat pořadatelům za skvěle zvládnutou akci a těším se na nějaké další co si usmyslí udělat.

Reklama