Úvod Reporty 2.3. 2013 – Cannibal Corpse

2.3. 2013 – Cannibal Corpse

379
12
Reklama

V Ostravě se odehrál další metalový svátek a nebyl to jenom takový obyčejný svátek, ale přímo smrtelný. Neboť přijeli samotní řezníci Cannibal Corpse z Ameriky a s sebou přivezli pár více či méně známých kapel. Na tento koncert jsme jeli do martinovského klubu Garage, který má dost slušnou kapacitu na sále, tak jsem byl zvědavý, jestli bude plno, když je ta sobota. Ještě než začnu psát, tak se musím přiznat, že většinu těch kapel znám jenom podle názvu, asi jsem je nikdy metalsvet.cz-2-3-2013-hour-of-penance-00012neslyšel a jedu se tam podívat na ty romantiky na kterých jsem pár let vyrůstal. V klubu jsme raději trochu dřív, nějaké pivko, pokec s přáteli, když začne koncert tak už se asi moc nepobavíme.

První jdou do boje Hour Of Penance, italský brutal death. Už u jejich setu bylo pod podiem celkem dost plno, takže asi tak neznámí nejsou. Lidi začínají dělat pod podiem celkem slušný kotlík, kdy už se špatně dostává k podiu na udělání pár fotek. Set jim odsípá pěkně, zvuk na první kapelu slušný, mám strach, co udělá zvuk u poslední kapely, když je teď tak silný. Asi po půl hodině H.O.P. končí, tak rychle k baru na nějaké pití, dokud je místo.

metalsvet.cz-2-3-2013-the-black-dahlia-murder-00012Další začínají hrát The Black Dahlia Murder. Tihle amíci hrají deathcore. Musím uznat, jejich set se mi docela dost líbil, mají tak trošku zajímavější styl hudby než první grupa. Pod podiem je už dost plno, tak radši nebudu riskovat zdraví své i svého foťáku. Zpěvák je pořád v pohybu a šou je víc energická než u minulé skupiny. Necelých čtyřicet minut vystoupení a musím uznat s tím nasazením možná až moc dlouhé. Z vysutpujích jde pot ne ždímat, ale rovnou stáčet do kbelíků a z fanoušků pod podiem ani nemluvě. Tak rychle na nějaké to nealko (opět jsem vyhrál volant). A začíná se připravovat podium pro první hvězdu na kterou zde hodně lidí přijelo.

Po nutné přestávce přichází set kalifornských pekelníků Devildrivermetalsvet.cz-2-3-2013-devildrive-00008, kteří si hrnou svůj přímočarý melodik death metal už deset let. Jejich vystoupení mělo grády, zpěvák pořád v pohybu, kytarista si občas skočil z nějaké bedny. Jednou dokonce z víc jak dvou a půl metrů. Prostě si to užívali všichni na i pod podiem. Zvuk čím dál lepší a hlasitější. Ale po nějaké době začíná vystoupení nudit, nějak mi to připomíná kafe mlýnek a jede to pořád dokola. Show dobrá, zvuk slušný, ale po čase nuda.

A teď nutná přestavba podia pro hlavní řezníky dnešního večera. Tak na ně jsem zvědav. A už jsou na podiu, všech pět kanibalů a může začít svátek vlasových vrtulí. Dámy a pánové přichází metalsvet.cz-2-3-2013-cannibal-corpse-00005romantici z Cannibal Corpse, jejich texty jsou plné romantických svítání, krásných západů slunce s červánky a rozkvetlých lučin (tak nějak jsem to kdysi čet ve Sparku). A nezklamali, jak se mi dneska na ně nějak nechtělo jet, tak jsem rád, protože tak solidní vystoupení jsem nečekal. Hodně povedený koncert.

A teď ještě něco, co musím napsat, to že jsem tam potkal hodně známých, mezi nima i Dana Torthary, tím ho zdravím, bylo super. V klubu měli otevřeny tři výčepy, hospodu a moto bar, na pití se nijak nečekalo, super. A navíc v hospodě měli zvlášť koncertní menu a kdo chtěl mohl si vybrat, protože kuchtíci byli přímo u stolu a servírovali jídlo přímo před váma, velká pochvala do Garáže. Dnešní večer se opět vydařil, i když nevím kolik by přišlo lidí kdyby to bylo přes týden. V tom je Ostrava trochu jiná.

Tak ČUS Aleš (kulturní barbar)

[print_gllr id=5640]

Reklama