Úvod Reporty 2.6.2013 – Nazareth, Nevim

2.6.2013 – Nazareth, Nevim

286
0
Reklama

Tak jsem si udělal radost a zašel si na nějakou klasiku. V neděli 2. Června v Ostravě vystupuje Skotská kapela Nazareth. Konečně je uvidím, v Ostravě a okkolí už sice párkrát vystupovali, jenom já měl vždycky smůlu, nebo lenoru. Teď to je napraveno. Akce se konala v Kulturním domě Vítkovic, kde jsem na koncert byl naposled tak před dvanácti roky, na Kabát, tehdy to prostorově ještě stačilo.
 Předskokani dneska budou mladíci NEVÍM, na to jak dlouho se pohybujou na scéně, já je ještě nestihl. Kluci to tlačí od nějakých třinácti let, takže vyhraní určitě budou. A nemýlil jsem se, šlape jim to pěkně, mají nějaké své skladby, ale taky něco převzaté, například od Bon Jovi. Ovšem úplně nejvíc se mi líbila Vltava od B. Smetany v jejich úpravě, fakt mi běhal mráz po zádech. No ještě pořádný management a víc peněz do proma, samozřejmě texty v angličtině a úspěch ve světě zajištěn. Pokud kluci neusnou na vavřínech a nebude jim stačit ta naše Česká kotlina :-).

 Tak a už je prázdné a modrře nasvícené podium, hraje Intro. Tak a začne ten pravý Rock´n´Roll. To jsem zvědavý jak tu svoji divoči nu ti stříci udýchají, přece jenom věk už mají slušný. Začínají skladbou Telegram a to je docela rychlovka, zpěvák Dan McCafferty je sice trošku hlasově indisponován, včera hráli v Buchlovicích a to je dost slušný záhul dva večery takle být na podiu. No, ale nedává to na sobě moc znát. Kytarista Jimmy Murrison je přececjenom mladší tak si to užívá o poznání víc. Basák Pete Agnew, který kapelu spoluzakládal už taky moc na podiu neskáče a pohybuje se klidněji, navíc ještě doplňuje zpěvy. A bubeník Lee Agnew, syn basáka, to je samozřejmě o generaci pružnější osůbka. No tak hrajeme dál, Holiday, Razamanaz. Pod podiem se všichni baví a tančí, kupodivu, tady je i dost mladších, já jsem ten střed. Jimmy mění kytaru za akustiku a hraje Sunshine. Další Radio, Shanghaid, Beggars Day. Dan McCafferty se většinou opírá o mikrofon, to ale neubírá na skvělé atmosféře. Slyším dobře, tady hraje Cocaine, to znám od někoho jiného. Skvěle zahráno i odzpíváno. Zpěvák už si s nána dělá co chce a to je dobře. Další pecka My White Bicycle, to zpívá celý sál. U skladby Hair Of the Dog, bere Dany do rukou Skotské dudy a chvíli na ně hraje, Pete do rytmu salutuje. A přichází poslední skladba Love Hurts. Publikum je ve varu a úplně všichni zpívají. Kapela se nechává chvíli přemlouvat, mají toho přece jenom už dost. Jako přídavek dávají Bad Boy, Dream On a u toho si Dany zkouší publikum, které ho nenechá ve štychu. Úplně poslední věc koncertu pak je This Flight Tonight.

Rožnutá světla značí opravdu konec. A to co se teď odehrálo,jsem ještě po koncertě nezažil, během pěti minut byl sál prázdný. Ale to bych nebyl já, abych si nepočkal na podpis a fotku.

Další skvěle strávený večer, se skvělou muzikou. Bylo tady asi do tří set lidí, ale atmosféra na trojnásobek.

Tak zas někdy, někde na BIGBÍTU hoj Aleš (Dzon)

Reklama