Úvod Reporty 20.2.2014 Návrat Krále tour 2014

20.2.2014 Návrat Krále tour 2014

1162
0
Reklama

 Protože je doba comebacků, tak jsem čekal kdy se na scéně objeví Láďa Křížek spolu se svou skupinou Kreyson. No a dočkal jsem se. Vloni na podzim vydali nové CD s názvem Návrat Krále. A na letošní Únor si naplánovali s tímto naším zlatým chlapcem turné po vlastech Českých. Uvidíme jestli se jim opět podaří naskočit do rozjeté heavy rockové mašinérie. Když jsem si jejich nové CD poslechl, tak si myslím, že úspěch by mít mohli. Je sice pravda, že těch pár let co nebyl na veřejnosti tak vidět se docela podepsalo na jeho vzhledu. Už to není ten dlouhovlasý playboy a lamač dívčích srdcí, ale krátkovlasý tatík, který má pár kilo navíc. Na to se ovšem v hudbě nehraje, jaký kdo je, ale jak to komu hraje a zpívá. Proto jsem si vzal dovolenou a jel se na ně podívat.

 Přišel ten den, kdy se objeví v Martinovském klubu Garage, to jsem zvědavý. Mají totiž trošku přehozené pořadí než to na co jsme zvyklí. Je těsně po osmé večer a za plachtou, připomínající oponu se rozeznívají první tóny intra. Hned jako první hraje skladba Archanděl Michael a pokračuje se v dalších skladbách z nové desky. Zkrátka odehráli všechny skladby z polední desky a odcházejí. Ne jenom si dali krátký oddech a přicházejí zahrát další věci a to Křižáci ze stejnojmenné desky, k tomu ještě Dej nám sílu žít a Já chci se ptát. Konec, představení spoluhráčů a odchod. Né ještě bude přídavek. Z prvního alba zní Kreyson a Čarovná noc teď už je opravdu konec, ještě nezbytné focení pro FB profil a odchod. Přiznám se bez mučení, nečekal jsem toho moc, ale byl jsem hodně mile překvapen. Zpěv se mi líbil, už to sice není jako za mlada, ale hlas je pořád skvělý a silný. Pódium dobře vyřešeno s velkým schodištěm uprostřed, za kterým byl obrovský světelný kříž, u kterého koncert začínal zpěvem Ládi Křížka a první část končila přemožením ďábla. Ten vystupoval ještě ve skladbě My jo, a vy, kde .hodně připomínal jednoho našeho významného politika .Z našeho pohledu vpravo bubeník a vlevo hlavní rekvizita Archanděl Michael. Myslím si že kapela si koncert skvěle užila a byla překvapena, jak ji zdejší publikum přijalo. Klub nebyl sice úplně plný, mým odhadem nějakých sedm až osm stovek lidí. Holt čtvrtek a většina lidí v pátek musí do továrny.

 Nutná pauza k předělání pódia pro následné Absolut Deafers, kteří nejsou před kapela, nýbrž po kapela. U té skupiny má proběhnout autogramiáda a focení. Hoši hráli dobře, ale byli prostě až po hedlinerovi, navíc většina buď odešla, nebo čekala na podpis. Na sále zůstalo něco do dvou stovek posluchačů. Bohužel, kdyby hráli jako první, slyšelo a vidělo by je více lidí. Díky byli jste fajn, ale smůla.

 Tak a největší překvapení, tedy pro mě. protože, jsem neměl moc času sledovat podrobnosti kolem koncertu, tak jsem nevěděl o ještě jednom vystupujícím. Z Liberce přijela dirt rocková sebranka Nobody Knows. Která udělala takový nářez, že možná ještě předčil Kreyson. Jejich špinavý rock je směs živelnosti, pohody a rebelie zároveň. Strhl všechny co tam ještě zůstali. Klidně si je dovedu představit na nějaké motorkářské akci jako hlavní hvězdy. A show tedy jako hvězdy mšli a užívali si to. Sice jenom pro asi padesátku posledních vytrvalců, kteří ráno nevstávají do práce. Tak taková nálož pozitivní energie na cestu domů se hodí. Super.

 Na to jak byla Garáž zaplněna, jsem nepotkal skoro žádné známé. Koncertní menu(jídelníček) byl opět perfektní. jenom nevím jestli byl dobrý tah dát hlavní kapelu jako první a pak ještě nějaké křoví. Sice to bylo ve čtvrtek a v pátek se běžně chodí do práce, já měl až odpolední. A ještě jedno fajn setkání tam proběhlo po autogramiádě.Setkali se Jarda Bartoň z Citron a Láďa Křížek si padli do objetí. Z jejich výrazu si myslím, že byli rádi ze shledání po letech.

Tak zas někdy čau.

Aleš DZON Steffek

Reklama