Home Reporty 20.4.2013 – Prajzské rockové jaro 2013

20.4.2013 – Prajzské rockové jaro 2013

0
20.4.2013 – Prajzské rockové jaro 2013

metalsvet.cz-20-4-2013-rattle-bucket-00026Zdravím vás, z dalšího povedeného večírku.
Tentokrát jsem se účastnil Prajzského Rockového Jara v Dolním Benešově. Letos už to byl OSMÝ ročník. Přicházím do kulturáku po půl osmé a mám obavu o prošvihnutí první kapely, ale hned u vchodu mi bylo řečeno, že zatím ještě zvučí. Tak to jsem rád, že nakonec stihnu všechny účinkující.

První se chystají SCARLET AVENUE z Opavy. Jsem zvědavý, co do nás pustí, protože poslední dobou nemám čas se na takové akce nachystat, kdo co hraje, tak uvidíme (uslyšíme). Začínají solidním H-Cčkem, tak to já můžu. Kytarista a zároveň druhý zpěvák, lítá po pódiu jak urvaný ze řetězu, zpěvák se taky nenechá zahanbit a druhá kytara jak by smet. Na to že to je první účinkující, tak mě hodně baví a nasadili laťku celkem vysoko.

metalsvet.cz-20-4-2013-insane-00053Další přicházejí na řadu Opavští Insane. Dneska jsem hodně zvědavý na jejich zvuk, protože co je vidím tak mají vždycky tak nějak mizerný zvuk, že z toho je většinou zvuková koule. To už ale jejich šou začala a já jim celkem i rozumím. Tak to bude dneska asi mazec. První tony a vypadá to líp, není to žádná zvuková koule. Tak jedem. Zpěvákovi je podium málem malé a kytaristovi taky. Druhá kytara a basa je klidnější, to ale vůbec nevadí v údernosti setu, který má spád a těch asi třicet až čtyřicet lidiček pod podiem si to užívá. A blíží se konec jejich hodinky na scéně. Ještě přichází na pomoc s jednou skladbou Pavel z Helpness a není to nic jiného než Territory od Sepultury. Uf, byl to teda nářez.

Po Insane nastupují domácí Helpness, kteří jsou zároveň i pořadateli dnešního večírku. Dívám se, že dneska je u kapely změna. A to na postu basy, Dave ukončil působení a nový basák ještě není nikde ani veden ani představen. No co život jde dál, tak se hochu předveď. No a rozjíždí se to ve velkém stylu. Jako první je Ghetto pak Conscience, the Artist, Dreams a poslední opět Territory, u které měl pro změnu vypomoci zpěvák z Insane, ale někde se zapomněl, asi u baru. Tato skladba je už klasicky na konci setu. Teď něco ke změně basy, nevím, jestli to je lepší nebo horší, ale určitě se ke kapele hodí. Více se pohybuje, než předchůdce a dělá větší šou, nic proti tobě Dejve. Takže, bylo to zas a znovu skvělé vystoupení.

metalsvet.cz-20-4-2013-rattle-bucket-00005Další na řadě jsou The Fall Of Gostface, kteří zaskakují za původně oznámené Bethrayer. Tak to jsem zvědavý, jak se s tím poperou. Tato partička z Opavy, u které se střídá, ženský vokál s mužským hraje směs metalcoru a elektroniky. To zní dobře. Že by noví „the truth is out there“. Hudebně jsou dobří. Střídají se kytary, všichni běhají po pódiu někdy až chaoticky. Skáčou a blbnou. Šlape jim to sice dobře, ale nějak se neumím zbavit dojmu, že to je jenom takový hraný cirkus a že ta hudba nejde z nich. Teda kytary v poho, ale zpěv mi nějak ne a ne sednout. Ale abych jenom nehanil, tak když jsem se na ně nedíval a jenom poslouchal tak to už šlo.
A poslední v pořadí jsou Rattle Bucket z Brna, všude na ně slyším samou chválu, ale jak jsem viděl klip, tak pro mě nic moc. Naživo jsou ovšem většinou všechny kapely o sto procent lepší. Je už sice půl hodinky po půlnoci a na sále už moc lidí nezůstalo. Tato trojice to však nevzdává a hraje, i když set netrvá dlouho. Holt poslední v řadě a daleká cesta domů. Všichni co odešli si, však můžou vyčítat, že neviděli jejich vystoupení, protože bylo skvělé! Nevím co jiného o nich napsat, protože se mi vážně líbili a hned jsem si šel pro triko a Cd, ať si je můžu trochu víc naposlouchat a těšit se, že je zas někde potkám.

metalsvet.cz-20-4-2013-the-fall-of-ghostface-00078Doufám, že se tato akce ještě bude konat, protože pokud nechodí lidi, tak nemá smysl dělat takové skvělé večírky, kde se potkáte se známými a pobavíte se u solidní hudby. Ale jak mi tam řekl jeden známý “Díky za to, že chodí aspoň tolik, co je tady.“ A to tam bylo něco kolem stovky platících. Letošní ročník byl ve znamení Hard Core, tak to možná ty potencionální zájemce o akci odradilo. Děkuji Pavlovi Herichovi a kapele Helpness, že zatím dělají takové akce.

Tak zas někde a někdy Čau na nějaké akci.