Úvod Reporty 21.8.2014 – Agnostic Front, Deaf1Cult0, Tester Gier – Ostrava Barrak

21.8.2014 – Agnostic Front, Deaf1Cult0, Tester Gier – Ostrava Barrak

34
0
Reklama

Tak konečně se splnil sen hodně fanoušků Hard Core v Ostravě a okolí. V Barráku vystoupili kultovní Agnostic Front. Spolu s nimi se na pódiu objevila polská thrash punk formace Tester Gier a pro tuto příležitost obnovený Ostravský kult Deaf1Cult0.
První se na pódium chystá polská úderka TESTER GIER, do dneška jsem je neznal, tak jsem si je celkem s radostí poslechl. A můžu s klidným srdcem říct, že jsem se bavil a pohupoval do rytmu. Navíc zpívali v polštině, tak jsem jim i trochu rozuměl. Ve své zhruba půlhodince stihli zahrát takový svůj průřez a nezapomněli taky na naši Evičku Farnou, která je v Polsku víc než populární.
Malá přestávka a už je na place DEAF1CULT0, ještě malé doladění a jedem. Tlačí to do nás velkým stylem. Začínají Ortodox, následuje Kříž a Půlměsíc. Krajíc se s tím nemazlí a tahá fanoušky do kotle na pořádné pogo. Další Oči jako vrata, Deviantická. No je to mazec. V takové formě jsem Slávka a Krajíce neviděl už dlouho. Asi to bude tím, že se chtějí před Agnostiky ukázat v co nejlepší formě. Honzu a Podeho tak často na pódiu nevidím. Poslední skladby už ani nevím, které hráli, prostě super zážitek na který se těšil skoro celý klub.
Nutná přestávka a předělání bubnů aby mohli nastoupit ti, kvůli kterým přišlo zhruba tři stovky lidí, myslím si, že určitě víc. Klub je slušně zaplněný, ale dá se ještě hýbat, a protože je léto tak mají všichni žízeň. Oba bary jsou v obležení tak se mi nechce čekat, tak radši počkám, jak začnou hrát, tak po třetí, čtvrté skladbě tam bude prázdněji. Tak a je to tady, za bubny sedí Pokey Mo, sympaťák Mike Gallo drží basu a kytarista Joseph James je taky na svém místě. Vinnie Stigma má kytaru nad hlavou a show pomalu začíná. Přichází zpěvák Roger Miret a zpouští HC peklo. První skladba je Eliminator a hit střídá hit, My Life, My Way. Zpěvák si chce vyřvat hlasivky a Stigma si dělá svou skvělou show v pozadí. Tak vydržel jsem to celé čtyři songy vpředu a mám toho dost. Raději jdu do bezpečnější vzdálenosti, přeci jenom jsem v klubu a to jsou koncerty, kde bych mohl přijít lehce k úrazu. Jdu teda na kofolu a pořád se pohupuju do rytmu teď je to For My Family. Prostě paráda, celý klub zpívá a skáče spolu s hudebníky. Nemůžu vypisovat všechny songy, jenom to bych psal na půl stránky a navíc je máte ve fotogalerii. Jenom pár ještě Gotta Go, Riot,Riot Upstart, nebo poslední od neméně slavných Ramones – Blietzkrieg Bop. Tak a je konec. Fanoušci se sice ještě chvíli snaží, bohužel zhruba hodina a půl je za námi.
Teď snad jenom počkat na nějakou fotku a podpis. Ihned po koncertě jde mezi nás Joseph James a Mike Gallo, chvíli na to přichází i samotný Stigma a je ihned v obležení. Jakmile Pokey Mo sklidil své bubny, tak přišel taky, pouze zpěvákovi se mezi lidi nechtělo. A musím se přiznat, že Stigma není šoumen jenom na pódiu, ale i když se baví s lidma. Se mnou třeba dělal vláček po celém klubu. Ještě pokec neznámýma a můžeme domů. Tak skvěle strávený čtvrteční večer jsem dlouho neměl. Tak dík za pozvání této super kapely patří Marcelovi z klubu Barrák a už se těším na další připravované akce.
Hoj Aleš DZON Steffek

 

 

 

Reklama