Úvod Reporty 23.3.2013 – Křest CD Codex Gigas od Drzý Čert

23.3.2013 – Křest CD Codex Gigas od Drzý Čert

95
1

Dorazit na tuhle akcičku přátel bylo tak trošku umění, neboť začínala ve 20 hodin a my ještě o půl osmé byli v Brně. Nicméně jsme dorazili v pořádku zhruba za hoďku do Nového Jičína, rodného to mého města, a prošvihnuvší pouze první vystoupení Nebelheim, postiskali jsme se s několika přáteli.

Cílem této akce měl být křest debutového CD Codex Gigas novojičínské thrash metalové smečky Drzý Čert. Eso Bar je spíše takovou komorní hospůdkou, kde se scházejí muzikanti, jako pódium složí podstavec cca 3×4 metry, ale z toho si nic nedělají nejen místní kapely, které zde nacházejí útočiště. V podstatě Eso Bar supluje rockový klub. Ač na omezenou kapacitu, daří se mu to dobře.

Protože jsem se jel především bavit a podpořit kamarády, bylo by ode mne nemístné popisovat akci, i když byla skvělá. Takže Vám zde posílám pouze fotoreport.

Přesto si neodpustím (a zůčastnění na to jistě čekají) vyzdvihnout výkon jisté tanečnice, bohužel její jméno neznám, představila se jako Johanka z Arku, která předvedla takové kreace, že i muzikanty vyváděla z míry (úsměv). Mladá, sympatická, plná energie, alkoholu a chutě si to užít i na malém placu zaujala nejen ženské publikum svou pohyblivostí, ale i chlapi si přišli na své (vééélký úsměv).

Tak jako tak, nálada byla výborná, pití teklo proudem a všichni si vychutnali všechny tři vystupující, tedy Drzého Čerta, Nebelheim a brněnský Asgard.