Úvod Reporty 25.10.2015 Accept – Blind Rage Tour 2014

25.10.2015 Accept – Blind Rage Tour 2014

33
0
Reklama

Konečně jsem se odhodlal jet na koncert mimo Ostravu a okolí. Nebylo to sice daleko, jenom do zlínské sportovní haly. Po pravdě, byl jsem docela nerozhodný, jestli vůbec pojedu. Hodně lidí říkalo, že by jeli a pak se z toho snažili vykroutit, ale vše dobře dopadlo a měl jsem plně obsazené auto. Den D se blížil a já se těšil čím dál víc na koncert ACCEPT. Navíc první vystupující kapela, Ostravská SALAMANDRA, byla dalším lákadlem. Na místě jsme byli před sedmou večer, tak rychle obhlédnout halu a okolí. Něco k jídlu a pití, ať pak nemusíme čekat ve frontě. Stánků s občerstvením bylo celkem dost, tak jsme strach mít nemuseli. Jedině z toho, že bych si dal pivko a pak cestou nafoukal. A, že mě stavěli, chichi.
Je přesně osm večer a SALAMANDRA hraje první tóny úvodní skladby Imperatus z poslední desky. Zvuk měla Salamandra dobrý a hodně lidí, kteří ještě stáli před halou, tak šli rychle dovnitř. Nepamatuju si všechny skladby, co odehráli, hlavně si pamatuju, že těch čtyřicet minut jejich produkce mi uteklo jako voda a je tady poslední kousek MASTERS Of ROCK z desky Time To Change. Na rozjezd a rozehřátí publika to byla dobrá volba, si myslím. Tak teď ještě projít co mají kapely za merch a možná něco koupit.
Teď se chystá na svůj set DAMNATIONS DAY z daleké Austrálie. Jsem na ně sice zvědavý, ale jsem nějak divně nervózní. Mám obavu, jestli mi sednou po úvodní kapele. Zvuk mají dobrý, hudba je taky solidně heavy, ale prostě něco mi tam chybí. Tady těch čtyřicet minut, už nebylo tak krátkých jako u Salamandry. Bohužel jsem se nějak nevešel do jejich šuplíčku. Třeba, když je uvidím příště tak budou zase vyčnívat z řady oni. Songy měli dobře zahrané, zvuk taky nebyl špatný, ale prostě dneska ne.
A už se to chystá a připravuje. To proč tady jsme, pro někoho modla, pro někoho vyhaslá hvězda. Někomu tam chybí, a kvůli tomu nejeli, UDO. Bohužel, to se už nevrátí a podle mně nynější zpěvák, je víc než dobrý. No, ale ke koncertu. První skladba Stampede je úvodní skladba z posledního CD BLIND RAGE. Další hodně povedený song z minulé desky Stalingrad, už zpívá celá hala. Tak takhle nějak si představuju povedený koncert, kdy už nejpozději u druhé skladby celá hala, nebo klub řve a zpívá. Další HellFire, super. Zvuk opět solidní, hala celkem zaplněná. Lidi co se baví a zpívají. Teď už chybí, aby zahráli Princess of the Dawn, Metal Heart a Balls to the Walls. Všechny tyto skladby zahráli a bylo jich daleko víc. Celkem dvacet jedna songů obsahoval jejich dnešní playlist. Hráli celé dvě hodiny a člověk se ani chvilku nenudil, možná někdo ano, ale já ne. Největší show dělal kytarista Wolf Hoffmann a až pak zpěvák Mark Tornillo. Ke konci jsem kamarádovi jenom tak řekl, ještě by to chtělo trsátko, ale na to jsme moc bokem. Stejně jsem u poslední skladby šel ke hrazení a trsátko ke mně doletělo. Tak to jsem ani nečekal, skvělé.
Na koncertě jsem potkal docela dost známých, dokonce i lidičky, které bych tam nečekal. Prostě super. Mám i jednu takovou perličku, která sice nepatří na koncert, ale stala se mi u auta. Šel jsem si odnést batoh od foťáku do auta, když kolem projela Městská Policie. Ihned se vrátili zpět ke mně a klidně se zeptali, jestli to je můj vůz a co tam dělám. No nepůjdu do podrobností, ale dokázal jsem, že to je moje auto a oni zase, že dělají svou práci poctivě a dobře. Tak, další plusové body pro Zlín a koncerty tam. No a jak jsem už psal na začátku, cesta zpět se neobešla bez silniční kontroly a byli to taky rockeři.
Kdo by chtěl vědět, které skladby hráli, tak tady je odkaz na celkem zajímavé stránky: http://www.setlist.fm/setlist/accept/2014/euronics-hall-zlin-czech-republic-7bccc68c.html
Tak zas někdy, někde na nějakém fajn večírku.
Aleš DZON Steffek

 

Reklama