Home Reporty 26.10.2013 Dymytry, Soustrast, My10Planets

26.10.2013 Dymytry, Soustrast, My10Planets

0
26.10.2013 Dymytry, Soustrast, My10Planets

Tak jsem se konečně dočkal koncertu kapely DYMYTRY v Ostravě. Je sobota 26. října a já se synem vyrážím na koncert. Klub ve kterém se koná, jsem kdysi navštěvoval. Byla to klasická hospoda v Ostravě a jmenovala se Permon, dneska je to klub Marley.

 Přicházíme do klubu něco po osmé a máme obavy že nestihneme první kapelu. Naneštěstí mají nějaké zpoždění, takže v pohodě.

 Myslel jsem si, že budou otevírat akci místní borci My10Planets, ale mýlka. Akci otevírá pražská hc úderka SOUSTRAST. Je to celkem nováček, ale drhnou to docela dobře, vždyť tam jsou většinou známé tváře. Kytaru obhospodařuje spoluhráč Vildy Čoka a Aleše Brichty, bubny taky od Vildy Čoka a basa z kapely Merlin. Po nezbytné zvukovce začínají řádit na pódiu jak černá ruka. Kdybych neviděl kdo je na pódiu, tak si myslím že hraje Krucipüsk. Hudba dobrá, zpěvák ZAZA dělá solidní show a snaží se nás rozhýbat. Kluci tady ještě nejsou moc známí, ale jsou sakra dobří. V jednu chvíli se mi zdálo že chce zpěvák  skotačit na světelné rampě, naštěstí si to rozmyslel. Jejich set se skládal ze skladeb prvního CD s názvem CAUSA S. Já osobně znal pouze skladbu O MRTVEJCH, ke které natočili celkem povedený klip. Z pohledu po klubu si myslím že hodně návštěvníků neznalo ani to co já. I přesto se všichni bavili a došlo i na klasickou pogovačku. Doufám, že je tady brzy někdo znovu pozve, abych si je užil znovu a ještě víc.

 Další na řadu jdou DYMYTRY, sice jim to opět trvá jak hladnému, ale co už, když chceme mít skvělej zážitek, tak si musíme počkat. A konečně jsme se dočkali a DM3 jdou na steč. Sice mám trochu obavu, jak se vměstnají na to maličké pódium, ale asi to mají vypočítané. Takže, všichni na plac a jedéém. Nebudu se rozepisovat, kdy která skladba zazněla, stejně na to nemám paměť. Dymytry rodino jdeme na to. Sypou do nás pěkně zostra. Hrají průřez ze všech CD. Skladby jako Dymytry, Ocelová parta, nebo Síť pro sociály z poslední desky. Taky pomalá Pod nuselákem, tak ta mě dostala, je to skvělé. U téhle skladby si v klidu sedne zpěvák s kytaristou, který hraje na španělku pod bubny. Pak si bubeník střihne sólo, po kterém si na jeden song vymění post se zpěvákem. Ten song je Squadra Razora. Před Strážnou Věží si pro změnu zase bere zpěvák velký kotel, pak si sice plete svůj buben s činely. A už je tady poslední věc večera. Kluci odehráli taky starší věci jako Neser či Dost z CD NESER a třeba taky Arabia z CD Psy-Core. Po skončení setu se hned vedle pódia udělal chumel, při kterém se fanoušci s kapelou fotili. Takže další časový skluz. Bohužel, většina lidí po DM3 odešla, takže neviděli poslední skupinu.

 Čeká nás totiž ještě místní nadějná kapela MY10Planets. Jejich hudební mix obsahuje trochu elektra, taky HC, prostě na after párty absolutně super. Bohužel s přibývajícím časem musím taky opustit rozjetou párty. Bohužel jsem taky neviděl jejich vystoupení celé. Zahráli ovšem dobře.

 Dnešní akce byla tak trochu jinak koncipovaná s pořadím kapel, ale zase to mělo své kouzlo. Taky jsem si myslel že potkám více známých. Na druhou stranu, zase nějaké nové tváře, že jo. Přišlo sice jenom něco kolem dvou stovek lidí, i přesto se sobotní mejdan vydařil.

Hoj zase někdy a někde Aleš Dzon Steffek