Home Reporty 26.2.2014 – Hatebreed, Napalm Death, Primary Resistance v Barraku

26.2.2014 – Hatebreed, Napalm Death, Primary Resistance v Barraku

0
26.2.2014 – Hatebreed, Napalm Death, Primary Resistance v Barraku

Po dvou letech se v Ostravě zastavila grindcoreová legenda Napalm Death a přivezla s sebou metalcoreovou veličinu Hatebreed z Ameriky. Publikum jim nažhavili ostravští Primary Resistance.

Teď vše popořádku. Do klubu jsme dorazili kolem tři čtvrtě na osm, tedy akorát tak tak. Většinou se ještě stihnu podívat, kdo tam je ze známých. Tentokrát, ale nebyl čas. Začátek byl přesně v osm. To se mi už dávno nestalo, že by se hrálo přesně. Super. Vládis, Krajíc a spol do toho jdou hned od začátku na ostro. Aby taky ne, hrát před tolika lidmi a takovými kapelami se nepodaří každý den. Pro ně určitě ŽIVOTNÍ zážitek. Určitě si neutrhli ostudu, když si pak na svůj set vzal Mitch Harris z Napalm Death. Bohužel po něco víc než půl hodině musí končit. Myslím, že kdyby mohli tak si ještě nějaký přídavek dají. Opravdu perfektní volba, tahle parta na otevření dnešního večera. Na konci jejich vystoupení je kotel tak plný, že BOMBA. No prostě Primary Resistance

Kotel se pěkně plní a na pódium se chystají slovutní Napalm Death. Myslel jsem si, že se jim zvětší prostor na pódiu, ale ne. zůstal jim ten malý plácek co první kapele. Tak to je mazec. Jsem zvědavý jak Barney, se svými tanečky při zpěvu zvládne ten malý prostor. A zvládnul s bravurou. Pod pódiem bylo hodně plno a živo a nahoru si skočit se nemohlo. I když to někteří nevydrželi a taky to tak dopadlo. Jeden frajer se bránil ochrance tak vehementně, že u toho poškodili kytaru Hatebreed. Zpěvák Napalm Death se sice chvíli divil co že se to děje. A kytarista Mitch Harris byl docela naštvaný, místa moc neměli a ještě se jim tam pletli nějací pitomci. Jasně, že na takový koncert to patří, ale vše s mírou a ne se jim tam plést pod nohy. Na jeden song se vystřídali bubeníci s tím že si zabubnoval i jiný bubeník. Mezi jinými zazněly i songy SCUM a NAZI PUNKS FUCK OFF od Dead Kennedys.

Tak a teď už veliká přestavba pro hlavní star večera. Přicházejí Hatebreed. Star píšu schválně, protože se mi jevilo že mají takové trochu hvězdné manýry. Pak jsem si připoměl, co sestalo kdysi v Praze na koncertě a byl jsem asi doma. Přece jenom to někteří berou jinak a mají obavu o zdraví svých fanoušků. A to že se mohlo fotit jenom tři skladby, vždyť to není nic nového, i když v klubu jsem to ještě nezažil. Škoda pouze toho, že se přede mě postavil dvou metrový maník z ochranky a já pomalu nic neviděl ani ty tři skladby. Bohužel pak ze zadu nebylo vidět už vůbec nic, jak bylo plno. Zvuk měli perfektní, na podiu to bylo taky dobré, ale mi se moc nelíbili.

Koncert byl vyprodán docela dlouho dopředu. Není se čemu divit, takové dvě světové jména v klubíku pro necelých čtyřista padesát lidí, je prostě super zážitek. A  potom co se tam dělo, se divím že BARRAK ještě stojí a má dobrou statiku. prostě skvělý večer se skvělou hudbou a fajn lidmi kolem sebe. Už se těším na další párty co Palec a spol připravili a kam půjdu, jenom si vybrat. Je toho dost a času málo.

Zdar Aleš DZON Steffek