Úvod Reporty 28.4.2013 – Citron | Radegast & Plni Energie Tour

28.4.2013 – Citron | Radegast & Plni Energie Tour

206
0
Reklama

metalsvet.cz-28-4-2013-the-citron-00011Citron letos vyjel na turné Radegast & Plni Energie Tour a tak jsme se s pár známými domluvili, že se půjdeme podívat na koncert do Martinovského klubu Garage. Vystoupili tam s nimi Dan Krob, Black Roll a Tibet.

Akci otevřel Dan Krob, kterého jsem neviděl už hodně dlouho. Takže jsem se těšil. Jejich set se mi líbil. Kapela si odehrála svých čtyřicet minut s bravurou a radostí.

Další přichází Black Roll, které tak nějak zrovna nemusím, ale podívám se na ně a poslechnu si je. Holt nemůžu mít v oblibě všechny. Musím se ale přiznat že dneska se mi líbili. Je fakt, že když, jsem je viděl posledně, tak mi neseděli do sestavy koncertu. Dneska pro mne dobrý.

Poslední předkapela byli Tibet, jejich set jsem bohužel stihl až druhou polovinu. Smůla pro mě, protože se mi dost líbili.

A přichází hlavní hvězda večera CITRON. Intro z alba Radegast a už to jede: Radegast, Setkání s Radochem, Už zase mi scházíš. U Honu na Bluda se objeví Jirka Šperl v masce. Pak na pódium přichází Tanja a zpívá Svět Patří Nám, Nad hlavou létá rokenrol a duet Kam jen jdou lásky mé.

A přichází další hosté a to děti zesnulého zpěváka Standy Hranického a děkují kapele za pomoc a všechno co pro Standu udělali. Poté děkuje kapela jim.

Třetí část koncertu Plni Energie začíná akordeonem a skladbou Ocelové Srdce, kdy jdou na pódium ke kapele tři vítězové soutěže a zpívají spolu s kapelou. Další Nechoď dál, Plni Energie, Revizor, a poslední Zahradní Slavnost. Přece ještě nemůže být konec. Přídavek Už Couvám a Rock, Rock, Rock. Tak to byl koncert, plný klub celou dobu zpíval a bavil se, nechtěli kapelu z pódia pustit ani po přídavcích.

Na podiu byla celou dobu vystavena fotka Standy a před třetí částí byla i vyhlášena chvilka ticha, u které asi všem skočila slza aspoň do koutku oka. Atmosféra byla úplně úžasná.

V klubu, i když bylo plno, tak se na pití nečekalo, bylo otevřeno všechno a všude. Kdo si chtěl dát jídlo tak měl na výběr buď uvnitř nějaké jídlo, nebo na venkovním posezení něco z grilu. Takže vlastně takový skvělý večírek se vším všudy.

Hoj Aleš

Reklama