Úvod Reporty 3. 5. 2014 Asphyx, Malignant Tumour, SPASM – Barrak Ostrava

3. 5. 2014 Asphyx, Malignant Tumour, SPASM – Barrak Ostrava

425
2
Reklama

Na tenhle koncert jsem se docela dlouho těšil, taky kvůli tomu, že uvidím své oblíbence SPASM a Malignant Tumour. To bude pánové jízda, tři veličiny ve svém hudebním ranku. Trochu se mi to sice komplikovalo, dělám na směny a měl jsem mít noční. Naštěstí to dopadlo dobře a já dostal volno, to znamená koncertu se zúčastním.
Do klubu vcházím kolem osmé večer, řekl bych chvilku po otevření. U obou pultů je plno, tak si trošku si počkám, než se dostanu na řadu. Posléze obhlídka kdo ze známých se dostavil a kdo jenom sliboval.
Konečně začátek a přicházejí porno gigolové SPASM. Za bubny sedá Lukáš v masce, basa jako obvykle na pohodu a … Přichází Radim (Kopretina) ve svých klasických Boratkách. Na hlavě má zbrusu novou škrabošku s odlitkem své chlouby (chicht). Jejich show je úderná, rychlá a má pořádný říz, vlastně jako vždy. V průběhu své půl hodiny odehrají fláky jako Miss Piss Junior, Ozolagnia, Paedophilic Kindergarten Party, Phormaldehyde Clit Licking, Anal Carnival a klasicky Masturbation. Pod pódiem se zvesela tančí a věrní si to užívají. Ještě přídavek a konec. Skvěle zvládnutý set a zvuk perfektní. Pokud to dneska bude pokračovat v takové kvalitě, tak se máme na co těšit. Po koncertě jsem hodil pár slov s Kopretinou, jak se mi ta přezdívka líbí. Při dotazu na jeho novou masku, mi bylo sděleno, že to je její premiéra u nás v republice. Prý není ani tak těžká jak vypadá, je to sice prototyp. Příští, už bude lepší a přímo na Radimovu hlavu. Pak jsem zjistil, že to byl rozlučkový koncert v Ostravě pro Lukáše, protože končí. Tak kdo máte zájem tak se hlaste. A rozlučkový proto, že do konce roku už v Ostravě tato smečka nehraje.
Na pódium se chystá DOMÁCÍ skvadra Malignant Tumour. Ti taky do konce roku v Ostravě a okolí nevystoupí. Jejich metalový rock and roll roztančil celý klub a pod pódiem je už celkem živo. Bilos ve svém klasickém klobouku a kožených kalhotách, řve do mikrofonu jako by to bylo naposled. Šimek ve své džísce a rozedraných riflích , samozřejmě v paruce a s knírem skotačí po celém pódiu. Korál se sobě vlastním „klidem“ si hraje to svoje a Bohdič za bubny je jako parní lokomotiva, prostě ho jenom tak nezastavíš. Valí na nás veškeré své pecky, které si vzpomeneš a při jedné dokonce zpěvák z Asphyx, Martin van Drunen nevydržel se jenom dívat a vystřídal Bílose za mikrofonem. To, že v průběhu zazněly skladby jako Overdose and OverDrive, Earthshaker,Drink Day, Satan rise je každému jasné. Musím, ale říct že zazněla i jedna nová skladba, prý zpívaná španělsky a to Rock Revolution. Opravdu skvělá šou. Po odehrání setu Malignanti odchází do šatny, ale zpěvák Asphyx zvládl rozhulákat všechny dole, aby si vyžádali přídavek jeho (nových) oblíbenců Malignant Tumour. Přídavek byly nesmrtelné We Are the Metal, kde úvodní MMEETTÁÁLL obstaral bývalý zpěvák ostravských Black Roll Tomáš Hradil. Úplně poslední jejich skladbou byla Saddam Hussain Is Rock n Roll.
Nutná přestavba a je tu jedna ze zakládajících kapel Evropského Death Metalu, sice už bez kohokoliv ze zakládajících členů. Dámy a pánové přichází ASPHYX. Jak jsem stihl poznat ještě před koncertem, jsou to fajn chlapíci, kteří si přijeli užít hraní na Česko- Slovenském miniturné. To, že už nejsou nejmladší snad, nemusím nikomu vykládat. Mnoho mladších kapel by však strčili v nasazení do kapsy a ještě si u toho několik krát poskočili. Tak obrovská pozitivní energie z nich na mě vyzařovala. Myslím, že u skladby DeathHammer si pro změnu zařval kousek Bilos. Zazněly skladby Vermin, Death the Brutal Way, Diabolical Existence, Forgotten War. Po víc jak hodině odcházejí do šatny, fanoušci je ovšem vyvolají zpět a Asphyx přidává taky dvě skladby jako všichni – Scorbutics a Last One On Earth.
Po koncertě bylo trošku čekání na členy Asphyx, ale všichni kdo chtěli tak se dočkali. Tak i já mám fotku a podpisy. Takové moje shrnutí na závěr. Jak se mi moc nechtělo, tak to byl skvěle strávený večer ve společnosti dobré hudby a přátel. Zvukař neměl nijak velké problémy se zvukem, za co mu velký dík. A samozřejmě největší poděkování pořadatelům. Marceli jen tak dál, kapely máš čím dál tím lepší.
Čest Aleš Dzon Steffek

Reklama