Úvod Reporty 5.3.2013 – Pro-Pain, Six Reasons To Kill, Undivided, Don Gatto

5.3.2013 – Pro-Pain, Six Reasons To Kill, Undivided, Don Gatto

138
0

metalsvet.cz-5-3-2013-undivided-00071.jpgPo půl roce se na severu Moravy ukázali  Njů Yorští  Pro-Pain. A to je vždy jistota skvělého večírku, tentokrát se stavili do ostravského Barráku, a to je další předpoklad super akce. Tak jo, jedem ne H/C/N/Y.  Pro-Paini si sebou přivezli i několik svých známých v podobě kapel Don Gatto, Undivided a Six Reasons To Kill. Pro mě to jsou velké neznámé, ale věřím že Gary Meskill by si sebou nevzal někoho, kdo by mě nebavil. Když tady byli loni v září v Havířově, tak jsem byl služebně pryč, takže dneska si to užiju i za minule.

Asi pět minut po osmé přichází na podium maďarská smečka Don Gatto a kytarista se jen tak ptá jestli náhodou nechceme Kabát nebo něco takového.  Začínají hrát a on si vzpomněl, že se mu nechce být na podiu, tak se šel proběhnout po klubu k baru, vidím že na hraní je podium zbytečné. A už se vrací a pořád hraje. Super. Tahle smečka se mi líbí, hrajou takové přímočaré HáCéčko. Kytarysta skáče po podiu jak z gumy a udělá si ještě jednu procházku. Set jim šlape a … konec. Sakra, to bylo rychlé, ale líbili se mi. U podia sice skoro nikdo na začátku nebyl, ale to se změnilo. Hoši hráli jste dobře, Díky!

metalsvet.cz-5-3-2013-six-reasons-to-kill-00104.jpgIhned po nich nastupují na svůj set  američtí Undivided a bez jakékoli dlouhé přestávky, ani deset minut a už si to hrnou svým hardcore thrashem. Pod podiem už se to začíná hýbat, což je jenom dobře. Jejich vystoupení nebylo až tak živočišné jako odDon Gatto, přece jenom hrajou trošičku jinak. A opět konec, cože? Vždyť je pět minut po deváté a dvě kapely to mají za sebou, tak to je nářez. Abych řek, na čas jsem se nedíval a ani mi nepřišlo, že by hráli tak krátkou dobu. Obě kapely bavily a nenudily. Pánové děkujem a někdy zase na slyšenou.

Teď trošku delší pauza a už se na nás valí metalcoroví Six Reasons To Kill, od našich západních sousedů. Svým nasazením mi mírně připomínají mexické Here Come metalsvet.cz-5-3-2013-six-reasons-to-kill-00009.jpgthe Kraken, ale to jen na okraj. Pánové si to jedou svým stylem a pod podiem už dost lidí skáče. Zpěvák občas nechá do mikrofonu zařvat i publikum a jako by ti z publika patřili do kapely. Absolutně zvládnutý set. U podia se strhává mosh-pit a já radši mizím troch  dozadu, ať opět nepřijdu k úrazu. Jo to je přesně ta zábava na kterou jsem dneska přijel a to ještě není hlavní hvězda na podiu. Kapela pomalu končí ale ještě zdraví z podia Garyho, který od začátku sleduje všechny kapely z pod podia a baví se s lidma. Fanoušci je nechtějí pustit, ale zpěvák ukazuje že čas je neúprosný. Takže konec. Opět musím napsat “Těším se na další váš koncert, byli jste skvělí”.

metalsvet.cz-5-3-2013-pro-pain-00073.jpgOpět pauza a podstatně delší, asi ať si lidi pořádně odpočinou před tím co přijde. Pro Pain určitě ví co dělají, Gary je starý harcovník a má to zmáklé. Pauza se zdá neskutečně dlouhá, ale už jsou tu. A večírek ve stylu Hard Core New York může začít. Absolutně nevím, co napsat o koncertu u kterého se bavíte od začátku do konce. Kde zpěvák ani nikdo jiný z kapely nemá žádné dlouhé kecy mezi skladbami a tlačí to do nás na sto padesát procent. Snad pouze, že na nikom nezůstala nit suchá a pod podiem se strhl absolute power  mosh. Všichni jsou v HC nebi a skvěle si to užívají. Kapela toho má už plné brýle a tak chce odejít z podia, po cca dvaceti skladbách se jim ani nedivím. Ovšem fans je vyvolají zpátky, začínají hrát a Gary nemá do čeho zpívat (řvát), bedňáci už mu sbalili mikrofon. Ale to je jen maličkost, která je nemůže rozhodit. Opraveno a napraveno. Přidávají ještě pár věcí a konec. Tak to byl teda fakt nářez.

Na to že se ten HC svátek udál v úterý, tak tady bylo celkem dost lidí, i když ještě pár by se tam vešlo. Dobrá nálada ze všech sálala a super pohoda se dala krájet. Opravdu tento koncert bude letos těžké překonat. Ti co byli ví o čem píšu a ti co nebyli ať si třeba trhnou a hledají kdy tady zas budou a zajdou  si na naprosto úžasný koncert. A samozřejmě musím poděkovat pořadatelům, že se nebáli po půl roce je pozvat znovu. A o klubu nemluvě, jsem rád za to že ty koncerty dělají. Prostě Barrák je Barrák.

Čest Aleš

[print_gllr id=5495]