Home Reporty 7.3.2014 – Doga, BijouTerrier – SPJ tour 2014

7.3.2014 – Doga, BijouTerrier – SPJ tour 2014

0
7.3.2014 – Doga, BijouTerrier – SPJ tour 2014

Hudební agentura Petarda Production udělala krásné Česko-Slovenské tour dvou kapel se psem v názvu. Turné se jmenuje Silnější Pes Jebe. Ty kapely se jmenují Doga a BijouTerrier. Samozřejmě kapely nehrály samy, na České straně je doprovází Gate Crasher a na Slovenské Slobodná Voľba. Já díky blízkosti Ostravy jel do Martinovské Rock´n´rollové Garage, kde byla druhá zastávka. Nebudu se tajit tím, že mě víc táhla Slovenská hardcore teatro punk kapela, to je děsné označení. Protože se nás na akci chystalo po delší době víc z okolí, tak jsem byl rád , že nebudu řídit. V den koncertu jsem se nemohl dočkat času odjezdu. Namísto dorážíme před půl osmou a většina známých je už tam, bohužel v hospodě je uzavřená společnost. Tak jsem zvědavý, jak to bude vyřešeno s obsluhou. Ha, jsou otevřeny tři výčepy a na patře je nachystán výdej pro jedlíky. To jde. Ti co mají tu soukromou party se asi moc nepobaví, jejich smůla.

Před osmou se klub celkem zaplňuje a může začít hrát první skupina. Budu asi trochu skeptik, jestli se GATE CRASHER hodí k tomuto výběru kapel. Z cédečka na mě moc dojem nedělají, ale na živo to bývá dost lepší. Něco po osmé začínají hrát, tak jdu dopředu udělat nějaké fotky. No a už zase nehrají, něco vypadlo. Nějaká zrada, po chvilce oprav se hraje znovu a bez problémů. Na klucích nejde po chvilce poznat, že měli nějaké problémy na začátku. V jejich zhruba půl hodince odehráli skladby z jejich posledního alba BITTERFLY, mezi kterými nechyběly Neusínej, Vím kdo s tebou spí, Fata Morgana a Ego. Tak můj divný pocit se navyplnil. Lidi se chytli a bavili.

Tak a pro mne bude teď hrát ten pravý důvod, proč jsem dneska tady. Rychle dopředu, chystají se hardcore teatro punk zo Slovenska BIJOUTERRIER.Za ty tři roky co je poslouchám je nikdo nechtěl přivézt. Co tak zhruba vím, tak jednou hráli někde v Brně a snad na nějakém festu. Hned u první skladby všichni začínají poskakovat do rytmu a zpívat. Je to sice společná skladba s Horkýže Slíže TERÁRIUM, nikomu to však nevadí. Pak už to byla jedna hitovka za druhou. Někde se tam objevil malý kytarista z publika, hrál sice na nafukovací kytaru. NESER, MOTHER FUCKER BLUES. Střídají skladby z prvního a druhého alba. Pod pódiem se tančí a zpívá dohromady se Zitou. Po pár písních si jdu odpočinout dozadu a brácha směrem ke mně pronesl”Vidím že ty jsi totálně spokojený”. Další pecky na sebe nenechají čekat PRÁVO NA ZABITIE, pak ta Maďarská  JÓ NAPOT KIVÁNOK. To už jsem se ale dostal doprostřed první řady, zravna hraje STARCI NA CHMELU tak si je zkouším natočit, ale je to foťák a ne kamera.Taneční FUNKY byli ještě před tím. VYdržím na místě ještě MÁM NA VAJCACH KLÉŠŤA Kde mi Zita dělá krásnou pózu pro fotku, bohužel zrovna jsem měl foťák na černobílo, stejně se mi líbí. Když se hraje KARIN IS COMING HOME a PREČO PLAČEŠ VILEM jsem zase vzadu a užívám si je, tak jako většina klubu. Tím by měl jejich koncert končit, ale hrajou ještě SEE MAID. Tím jejich set končí. Pro mě naprosto skvělý koncert. Díky.

V pauze mezi kapelama si jdu pro pivko a u baru stojí Péťa Bende, tak udělám pár fotek s fans a běžim se podivat na začatek Dogy.

 Tak a teď ještě na uklidnění a dostání se do normálních kolejí přijde DOGA. Izzi, Mrňus, Pepsi a Lumos jsou za svou pověstnou oponou. Začíná první intro a na rozjezd klasických 16 válců, Jsem trochu divnej. Docela jsem překvapený, že je tady totální nával vepředu. Já je můžu docela dost, ale hodně lidí se mi diví a tvrdí, že na ně by nešli, snad jenom na festivalu. Hoď si to, Fucker Man, Holka samosexuál. Tady se paří všude na plno a jenom pár lidí odešlo na pivo do baru, spíš je tady plněji. Jedou se pecky ze všech desek. Nejsi nevinná, skladba kde text dodal Jarek Nohavica – Když chlapi tančí. Geny, Popojedem. A už se blíží závěr a já Nejsem rozumnej, Já se na to, Zelená a Poletuju na konec. Přiznám se, že nevím, jak to vlastně na tom konci bylo, poslouchám to ze zadního baru. Jsem totiž docela nadýchaný té páry, co pořád pouštěli a nedalo se přes ni vůbec fotit.

  No tak takovou pařbu jsem už dávno nezažil. Bylo to asi taky tím, že jsem neřídil, ale taky protože texty si můžu zazpívat s nimi a rozumím jim. Nejsem totiž žádný angličtinář. Po koncertech přišli všichni mezi nás. Bijouterrier měl asi větší úspěch a focení díky charismatické Zitě a Strýcovi. Přece jednu velkou chybu koncert měl, a to toho maníka co pořád pouštěl ten přiblblý kouř. Nemusím ho ani normálně a fotit přes něj nejde vůbec. A kapely kolikrát byly celé v kouři tak, že nikdo nebyl vidět. Třeba když si Gejza vzal trubku k jedné skladbě, tak ho nikdo nenašel. Po koncertě jsem se ovšem dobře pobavil se strýcem Uljakim a u rozhovoru jsme vydrželi asi do půl jedné. Tak ještě pro jedno pivko na cestu domů a spát.

Zdar zas na nějaké párty.

Aleš Dzon Steffek