Home Reporty 17.11.2012 – 7.Bohuslavické Rockobití

17.11.2012 – 7.Bohuslavické Rockobití

0
17.11.2012 – 7.Bohuslavické Rockobití

Po roce jsme se opět setkali s pár známýma na jedné super akci a to v Bohuslavicích na ROCKOBITÍ. Klub Přátel Prajzských Kapel (opět nezklamal) a pozval samé dobré kapely nejenom z okolí, ale taky ze Slovenska tu byli Doomas, kteří se nakonec nemohli dostavit. A z Veslí na Moravě kapela DMC.

Tady je seznam vystupujích kapel:
Apathy Again
Firezone
DMC
The Pant
Helpness
Sklepmaster

Akci v sedm večer otevírá nová skupina Apathy Again, které pořadatelé narychlo sehnali za již zmiňované Doomas a myslím, že je zastoupili velmi kvalitně. Kluci se dali dohromady teprve letos, ale hrajou své songy. Musím napsat, že jejich trash core je na solidní úrovni a nemají se za co stydět. Vystoupení mělo drajv a slušně šlapalo. Uf, byl to nášup hned ze startu.

Další na podium nastupuje Firezone, tihleti borci z opavska jsou na metalové scéně poměrně dlouho a začínali jako heavy metalová kapela. Postupně se propracovali až k nynější syrové směsi od death až po thrash metal. Před vystoupením mě hráči upozornili, pokud budu na podiu,tak si mám dát bacha na zpěváka, je trošku živější a má pár nebezpečných předmětů, které u vystoupení používá.

A je to tady, kapela je na místě, pak přichází zpěvák zahalený do kápě se samopalem a v plynové masce. Tlačí do nás jednu pecku za druhou, zpěvák používá různé kříže, skáče a jede na krev. Vida, já píšu o krvi a zpěvák krev zvrací. Skvělá show. Jde poznat že toho mají za sebou dost, holt deset let na scéně je znát. Chlapi, super vystoupení.

Přestávka a chystají se DMC. Kapela existuje již pěknou řádku let, tak jsem byl zvědavý na jejich koncertní projev. Jejich styl je death, jak to už tady na fesťáčku je pravidlem. Kapela to rozjíždí a rvou to do nás horem dolem a kotlík pod podiem se baví. Po koncertě se bavím s klukama a oni si dnešní akci pochvalujou, tak jsem rád i za pořádající KPPK.

Další kapela se chystá. The Pant, na tyhle borce jsem se fakt hodně těšil. Sami o sobě tvrdí že hrajou hard rock, ale pro mě to je pořádně našláplý rock´n´roll. Pod podiem se poprvé tento večer schází skoro celý sál a tančí. V sále vládne skvělá atmosféra.

Na scénu přichází asi nejznámější místní kapela, a to samotní Helpness. Teď se pod podiem už vážně sejdeme všichni přítomní. Holt jsou to místní star, ale asi bych je neměl moc chválit, aby jim nešel nos moc nahoru. Stejně jsou dobří! Odehrají většinu svých nejlepších pecek a na závěr zahrají svou klasiku, slušný cover Sepultury – Teritory. A poslední věc Dreams.

Poslední vystoupení dnešní večer obstará pořádající Sklepmaster. Pravda,dneska není zpěvák ve své kůži, ale koncert se vydařil. Asi v polovině setu se na podiu dostalo pár fans a pařili se skupinou. A poté, co fans odešli dolů, se u mikrofonu objevuje host. Rado Arny Zemančík ze zaniklé slovenské kapely Inward. Můžu říct že tomu dává pořádnou šťávu a nato, že to je poslední vystupující dneska večer a je celkem dost hodin, tak tady je ještě celkem početné publikum.

Tento večer jsem se bavil víc než dobře a doufám, že i všichni přítomní. Sál nevypadal sice moc plný, ale jak jsem později zjistil,tak bylo jenom něco kolem 40 platících a zbytek byly kapely a pořadatelé. Bohužel, tato neutěšená situace je asi všude. Nicméně kdo byl se bavil a kdo né,ten ať si trhne. A slovy samého největšího Bosse Ondry: Za rock zase Ahoj.

Aleš