Home Reporty 8.12.2014 – Terrana

8.12.2014 – Terrana

0
8.12.2014 – Terrana

Ostrava zažila další ze skvělých koncertů. Na svém mini turné se tady zastavil jeden z nejlepších a nejbláznivějších bubeníků světa. Mike Terrana se svým bandem a novou deskou. Samozřejmě, že si s sebou vzal ještě předkapelu, která byla opravdu vynikající. Skvělé holky z Prahy – the Agony.
Něco málo po osmé hodině nastupují a spouštějí do nás pořádnou dávku řízného rocku. Někteří ten nástup neviděli, protože Mike byl po večeři v dobrém rozpoložení a fotil se u baru. The Agony jsou sice docela mladá kapela, existující od roku 2013, ale hudebnice to jsou velmi zkušené. Od svého vzniku, už vydali Ep Load and Furios. A to byl i základ koncertu, ovšem když spustily Ace of Spades od Motörhead tak mi běhal mráz nejenom po zádech, ale po celém těle. Ještě před koncem koncertu si frontmanka stihla píchnout do bubenice, nějakou úsměvnou poznámkou. Ale to si rýpla asi do všech. Máte tady poslední věc z jejich repertoáru a to skladbu Živel, která je vystihuje. Byly jste super. Doufám, že brzy opět zavítáte do Ostravy a okolí.
Malá přestávka na přípravu pro Terrana Band a už přichází na pódium kytarista Fabri Kiarelli a basák Alberto Bollati. A taky za svou bicí soupravou sedí Mike Terrana, show může začít, a taky že jo. Mike sice nebyl moc nadšen ze světel, které ho totálně oslepovaly a dělaly pekelný ohřívač. Po zhasnutí přebytečných světel, už se Mike cítil líp a rozjel svou mistrovskou hru na plno. Co za songy hráli, si moc nepamatuju, ale vím, že koncert začínal One Way. Dnešní večer by měl být hlavně o bubeníkovi. Naštěstí si vybral skvělé spoluhráče, tak to nemusí tahat celé sám. Kytarové sólo, pak sólo na basu. Všechno pěkně odsýpá. No a, když dojde na bubenické sólo, tak my co ještě Mika na živo neviděli jsme jenom hleděli. Jeho asi patnáctiminutové bubenické vystoupení bylo totálně vyčerpávající. Chvílemi to vypadalo, že už je u konce se silami, ale pak zase začal. Bubnoval taky jenom rukama. Opravdu nevšední zážitek. Nesmím samozřejmě zapomenout na Mozarta, který byl sice krátký, ale v paruce. Vlastně pár skladeb si pamatuju, třeba něco od Judas Priest ve svingovém podání, nebo v přídavcích Led Zepelin. Konec dvou hodinového koncertu je tady a nepříliš zaplněný klub se rychle vyprázdnil, ještě pár fotek s fanoušky a odjíždím taky domů.
Tak skvělý zážitek jsem opravdu nečekal. Bylo to v super klubu, se super fanoušky. Tak si myslím, že všichni mohli být spokojeni.
Aleš DZON Steffek