Iggy Pop And The Stooges

1
Iggy Pop And The Stooges
22.6.2013 - 23.6.2013 19:00 - 23:00
Sportplex Arena
Na Příkopě 3162, Frýdek-Místek

Vystoupí:
Iggy Pop, Tata Bojs, The Stooges

Styly:
Nezmeškejte tuto akci! Přidejte si ji do Outlooku nebo Google kalendáře

Živoucí rocková ikona! Iggy Pop, zpěvák skupiny Stooges, kmotr punku, jak se mu často přezdívá, se v červnu přiřítí do Frýdku-Místku!

Bylo to v roce 1967, kdy James Newell Osterberg (Iggy Pop) založil spolu se svými detroitskými kamarády kapelu The Stooges, která přepsala hudební dějiny. Jeho osoba už navždy zůstane legendou zejména kvůli svému netradičnímu chování na pódiu. Na přelomu 60. a 70. let, se při koncertech zraňoval, válel ve střepech, provokoval a obscénně gestikuloval. Vystupoval jak v těch nejbláznivějších kostýmech tak úplně nahý, byl schopen pomazat se burákovým máslem a jako první rocker skákal do hlediště. V 80. letech se hudebně hledal, pokoušel se prosadit komerční hudbou, snažil se zalíbit publiku přejímáním populárních stylů a vydal šest nových alb. V 90. letech se vrátil k hudebním kořenům, z nichž vycházel v období se Stooges. Od té doby společně opět pravidelně koncertují a v roce 2007 vydali Stooges po 34 letech CD The Weirdness.

Letos, 46 let od svého založení vydávají Iggy and The Stooges nové album, které se bude jmenovat Ready to Die. Na podporu nové desky pojedou celosvětové turné, kde jednou ze zastávek a jedinou v České republice bude právě frýdecko-místecký areál TJ Slezan víceúčelové sportovní haly. Skvělá open air show v čele s nestárnoucím rebelem, za účasti těch nejznámějších loutek – The Stooges, bude stát rozhodně za to!

Iggy koncertoval v České republice již několikrát. V roce 2008 navštívil Prahu, 2010 stál na pódiu ostravských Colours a naposledy jste ho mohli vidět před dvěma lety jako hlavní hvězdu trutnovského festivalu. Jaké to bude tentokrát?

Živočišný a nespoutaný, parťák Davida Bowieho, příležitostný herec, spolutvůrce hudby k filmu Trainspotting, Iggy Pop, má ve svém jméně pop, popem se jeho styl hudby ale rozhodně nazvat nedá.

Vstupné: 850-1190


Předprodej přes SMSTicket.cz

Předprodej vstupenek odjinud
Webová stránka
Facebook událost
Kontakt: http://kulturafm.cz/kontakty/organizacni-struktura#main

Na tomto místě proběhne:

Prázdný seznam? Přidejte akci.