Úvod Leprous - European tour 2015

  Leprous – European tour 2015

  16
  0
  Reklama
  25.10.2015 19:00
  Nová Chmelnice
  Koněvova 219, Praha 3, Praha

  Vystoupí:
  Leprous, Rendezvous point, Sphere

  Nezmeškejte tuto akci! Přidejte si ji do Outlooku nebo Google kalendáře

  25.10.2015 Hudební klub NOVÁ CHMELNICE, Koněvova 219,
  19:00 Praha 3, Žižkov

  LEPROUS ( NOR ) – European tour 2015
  + support :
  SPHERE ( NOR )
  RENDEZVOUS POINT ( NOR )
  Vstupné: 430,- na místě / 380,- předprodej ( Ticketpro www.ticketpro.cz, Ticketstream www.ticketstream.cz, Eventim www.eventim.cz, Ticket Art www.vstupenky.ticket-art.cz )

  LEPROUS je norská progresivní metalová kapela založena roku 2001 v norském metalovém městě Notodden. Skupina v počátcích vešla v podvědomí zejména jako doprovodná skupina pro studiová alba někdejšího frontmana Emperor – Ihsahna, na oplátku jim Ihsahn vypomáhal pěvecky na několika skladbách ( „Thorn“ z alba Bilateral, „Contaminate me“ z desky Coal ) a stal se také spoluproducentem alba Coal.
  Trvalo poměrně dlouho než se ustálila sestava po mnoha změnách, přičemž však stihli natočit několik demonahrávek, debutové album vydali v srpnu roku 2008 pod názvem „Tall Poppy Syndrom“, přičemž tvorba by se dala označit jako mix progresivního metalu, který se vymanil ze škatulky „spolehlivých“ progresivních kapel z období ještě před 90.léty, inspirovaná tvorbou Pink Floyd nebo King Crimson s vlivem alternativních metalových kapel současnosti jakými jsou třeba Tool.
  V roce 2010 se LEPROUS představili jak na americkém, tak i na evropském ProgPower festivalu, později předskakovali Therion na jejich evropském turné.
  Rok 2011 byl pro kapelu zlomový vydáním velice zdařilého alba“ Bilateral „ ,samozřejmostí bylo pak masivní evropské turné, vystupovali na mnoha renomovaných festivalech, ale zavítali třeba i do Japonska.
  V České republice se představili poprvé 6.10.2012 na skvělém pražském vystoupení společně s Loch Vostock, Persefone a Orkenkjott, podruhé na Nové Chmelnici společně s polskými Blindead a domácími Personal Signet před dvěma lety.
  V roce 2013 vydali LEPROUS zatím poslední album s názvem „Coal“, zpěvák Einar Solberg popisuje album jako více melancholické a temné než předchůdce „Bilateral“ , temné však neznamená agresivní v tomto případě, ale spíše těžké, v hudbě je stále velký rozptyl v dynamice, což však neznamená přeskakování mezi různými náladami v jedné skladbě.
  LEPROUS se však chystají vydat zbrusu nové album s názvem “The Congregation” 25.května 2015 v Evropě a 2.června na americkém kontinentě prostřednictvím nahrávací společnosti InsideOutMusic, mezitím představují další ukázku z alba v podobě skladby „Rewind“, na kterou kritika nešetřila chválu (Prog Magazine (UK) – http://prog.teamrock.com/news/2015-04-30/leprous-rewind-in-latest-track – Metal Hammer Magazine (Germany) – http://www.metal-hammer.de/video-audio/premieren/article725979 ). „Rewind“ patří na albu “The Congregation“ mezi ty více dynamické skladby, která v 7 minutách představuje veškeré prvky tvorby LEPROUS s výraznou melodií. Ještě předtím však byl fanouškům představen videoklip k novému albu a skladbě „The Price“, který je možné vidět zde :
  IOM YouTube channel

  Reportáž z natáčení je na tomto odkazu :

  Zde je úplný seznam skladeb, které se objeví na 65 minut dlouhém albu :

  LEPROUS – “The Congregation”
  1. The Price
  2. Third Law
  3. Rewind
  4. The Flood
  5. Triumphant
  6. Within My Fence
  7. Red
  8. Slave
  9. Moon
  10. Down
  11. Lower

  Facebook tour event link:
  https://www.facebook.com/events/1592118237739459/
  Video z alba “Coal” (InsideOut Music/Century Media):

  a video z alba „Bilateral”:

  LEPROUS line-up 2015:
  Einar Solberg – Lead Vocal, Keys
  Tor Oddmund Suhrke – Guitars
  Øystein Landsverk – Guitars
  Baard Kolstad – Drums

  LEPROUS online:
  www.leprous.net
  www.leprous.net/mobile (mobile website)
  www.facebook.com/leprousband
  www.youtube.com/leprouschannel

  LEPROUS – European tour 2015 doplní další dvě norské kapely :

  SPHERE ( NOR – Cyber/Modern Metal )
  www.sphereofficial.com

  RENDEZVOUS POINT ( NOR – Prog Metal )
  www.facebook.com/RendezvousPointOfficial

  Vstupné: 380,- / 430,-


  Předprodej přes SMSTicket.cz

  Předprodej vstupenek odjinud
  Webová stránka
  Facebook událost
  Kontakt:

  Na tomto místě proběhne:

  Prázdný seznam? Přidejte akci.
  Reklama