Úvod Metalová šíbačka

  Metalová šíbačka

  239
  0
  Reklama
  20.4.2014 18:30 - 22:00
  Randal Club
  Karpatská 2, Bratislava

  Vystoupí:
  Anime Torment, BETHRAYER, Cold Snap, Ektomorf, Psy:code, Rust2Dust, Vengince

  Nezmeškejte tuto akci! Přidejte si ji do Outlooku nebo Google kalendáře

  EKTOMORF – groove metal kings – Hungary
  PSY.CODE – hardcore metal – Denmark
  RUST 2 DUST – groove metal – Slovakia
  VENGINCE – metalcore – USA
  COLD SNAP – hard core – Croatia
  BETHRAYER – groove metal – Česká republika
  ANIME TORMENT – metalcore – Česká republika

  Na velikonoční neděli 20.4.2014 se v bratislavském Randal clubu uskuteční přehlídka toho správného metalového nářezu.
  Nachystali jsme pro vás vystoupení pořádně ostrých partiček …..
  V roli hlavních hvězd nově vzniklého velikonočního festivalu jsou maďarští EKTOMORF, špička evropského silového thrash metalu, kteří v rámci propagace svého nového alba „Retribution“ přijíždí opět po letech na Slovensko. Dalšími headlinery tohoto metalového večera jsou dánští hardcore metaloví PSY:CODE a domácí groovy metalová stálice RUST 2 DUST . V roli předskupin se potom návštěvníci mohou těšit na vystoupení amerických metalcoristů VENGINCE , chorvátský hard core představí ostřílení borci z COLD SNAP a zástupci české republiky budou groovy metalový BETHRAYER společně s litoměřickými death metalisty ANIME TORMENT.

  EKTOMORF – Maďarsko – thrash / core metal

  Maďarská kapela EKTOMORF patří ke stálicím evropského hardcore – thrash metalu. Založeni byli již v roce 1993 v Maďasku nedaleko rumunských hranic v malé vesničce Mezőkovácsháza dvojicí romských bratrů Zolim a Czabou Farkaszovými. Díky tvrdé dřině , častému koncertování a pilování angličtiny, no hlavné díky svému hudebnímu talentu se EKTOMORF již v roce 1999 upisují britskému labelu Rise Above records , který nepatří nikomu jinému než Lee Dorrianovy ze slovutných Cathedral .Své druhé album EKTOMORF vydávají již u německého labelu Silverdust records a pomalu si upevňují pozice na evropské scéně. Nadějné skupiny si záhy všímá největší světové metalové vydavatelství Nuclear Blast records a hvězda EKTOMORF strmě stoupá. Turné střídá turné, Evropa, Asie, Amerika z pozice přeskupin se pomalu ale jistě propracovávají na pozice headlinerů turné a taháků samotných festivalů. Sen se splnil……..
  EKTOMORF zavítá v rámci evropského turné ke své 9. řadové desce “Retribution” také na Slovensko. Ač spadají do pomyslné kolonky “sepultura/soulfly metal”, ale kdo se s větší intenzitou zaposlouchá do jejich tvorby, tak zjistí, že si z tohoto vlivu berou jen to nejlepší a přitom zní svojsky a rozpoznatelně a ne jako pouhá kopírka zmíněných legend. Jejich nahrávky doprovází brutální zvuk, který jim pomáhá již několik desek dotvářet renomovaný dánský producent Tue Madsen. Parta okolo frontmana Zoliho Farkase je zaručenou kvalitou přímočarého metalu bez kompromisů a zbytečných kudrlinek.

  PSY:CODE – Dánsko – modern hardcore metal

  Jsou moderní metalová sebranka, jejíž hudba přesně vystihuje pojetí Moderní metal. Hudba vyskládaná na progresivních strukturách plná těžkotonážních riffů, tepající rytmiky, tíživé atmosfery odkazující na pořádně metalický hardcore doplněná texty jenž do obecenstva doslova plivou všechnu špínu a frustrace ze současného světa …. To jsou dánští PSY.CODE…..
  Jejich druhé album „Cause And Neglect“ vydané prostřednictvím Mighty music production skupina přijiždi zpropagovat i do našich končin.
  PSY.CODE jsou jednou z nejúspěšnějších dánských extrémních metalových skupin, která se společně s Raunchy či Mnemic dokázala prosadit se svojským pojetím metalického hardcoru i daleko za hranicemi své rodné hroudy o čemž svědčí i účast na několika evropských festivalech nebo turné kde se představili po boku dánských death metalových legend Illdisposed či na společných koncertech se Slayer či Mastodon…
  Věříme že tato skupina pro Vás bude skutečnou lahůdkou….

  RUST 2 DUST – Slovensko – groovy metal

  Skupina RUST 2 DUST sformovaná na troskách populární emo nu metalové smečky Rumburax patří ke stálicím slovenské metalové scény. Na svém kontě mají minialbum „Dopamine“ a predevšim debutové album „Daymare“, plné strukturovaného natlakovaného metalu , podpořeného skvělými muzikantskými výkony a ošetřeného produkcí světového producenta Tue Madsena ..Skupina toto album vydala již v roce 2011 , kdy na jeho podporu absolvovala koncerty v Čechách a na Slovensku po boku dánských machine metalových bohů Mnemic , úžasných Raunchy , amerických hardcore veteránů Pro-Pain nebo se představili v předrogramu kontroverzních Lamb Of God . Wacken 2011 byl potom vyvrcholením snažení, kdy se RUST 2 DUST představili na prknech tohoto největšího metalového svátku. Nicméně ohlasy na debutové album se donesly až k pozorným uším britského labelu Metalbox recordings , který projevil zájem o celosvětové vydání tohoto skvělého alba. Stalo se tak n jaře 2013 ……..

  ANIME TORMENT – Česká republika – metalcore – death metal
  Kapela Anime Torment vznikla na podzim roku 2007. Od té doby došlo k několika změnám v sestavě a v lednu 2011 vzniklo EP Sakura, které zakončuje období s dnes již bývalými členy. Na jaře 2011 přichází nový kytarista, se kterým kapela mění radikálně svůj styl, á la The Black Dahlia Murder – moderní death metal.
  Za pět let své existence odehráli kluci přes 200 koncertů. Po dvou letech navštívili i několik sousedních zemí. Na jaře 2011 se vydali na své první tour, během které zahráli např. v Holandsku a na podzim téhož roku zavítali do Belgie a na Slovensko. V tuto dobu nahráli singl Domestication a po té na jaře 2012 vydávají svůj debut DEATHWISH, který jim křtí dánská kapela THE PSYKE PROJECT. S těmito dánskými řezníky po té jedou společnou tour, kde nabírají zkušenosti, které předvádějí na letních festivalech. Vrcholem léta je zahrání na MORu. Nyní kapela pracuje na novém materiálu a připravuje se na společnou tour opět s dánskými THE PSYKE PROJECT, se kterými opět projíždějí pár evropských států. Po této tour odchází zakládající člen Jirka a AT zůstávají ve čtyřech. Na podzim roku 2013 kapela nabírá hostujícího kytaristu Patrika z mladé tech. metalové bandy SWARM a začínají makat na novém materiálu, který má vyjít na jaře 2014 pod hlavičkou nového labelu SUNDEATH Rec…

  VENGINCE – USA – metalcore
  Ostřílená partička z amerického Oaklandu , která se v počátcích věnovala thrash / black metalu, avšak postupem času a osvojením si lepších hráčských technik se vyprofilovala na drtící metalcoreovou mašinu. Na svém kontě maji tři alba a za sebou bezpočet koncertů včetně čtyř evropských turné po boku PRO-PAIN nebo STATIC-X .

  COLD SNAP – Chorvatsko – hardcore
  COLD SNAP jsou jednoznačně nejznámější chorvátskou hardcore – metalovou skupinou. Za sebou mají více jak 250 odehraných koncertů po celé Evropě a za sebou koncerty s takovymi esy jako MEGADETH, LIMP BIZKIT, PRO-PAIN , LAMB OF GOD . Přijíždějí propagovat své nové album …

  BETHRAYER – Česká republika – groovy thrash metal

  Kapelou, která se představí po boku EKTOMORF na všech jejich zastávkách v ČR a SK jsou BETHRAYER. Tato parta z moravského Kojetína patří k inventáři na tuzemské metalové scéně. Má za sebou již předskakování takovým veličinám, jako jsou KORN, TRIVIUM, Tim RIPPER Owens (ex-Judas Priest), PRO-PAIN, nebo taky opakovanou účast na festivalech jako Brutal Assault, Masters of Rock, taky Rock for People apod

  Vstupné:


  Předprodej přes SMSTicket.cz

  Předprodej vstupenek odjinud
  Webová stránka
  Facebook událost
  Kontakt:
  nahrávám mapu....

  Na tomto místě proběhne:

  Prázdný seznam? Přidejte akci.
  Reklama