Ostrava v Plamenech 2017

0
Ostrava v Plamenech 2017
5.8.2017 - 6.8.2017 13:00 - 01:30
dolní oblast Vítkovice
dolní oblast Vitkovice, Ostrava / Vítkovice

Vystoupí:
Arch Enemy, Civil War, Crystal Viper, Kreyson, LOUDNESS, Melechesh, TRAKTOR

Nezmeškejte tuto akci! Přidejte si ji do Outlooku nebo Google kalendáře

Čtvrtý ročník skvěle obsazeného festivalu v nádherném industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovic. Na tomto ročníku vystoupí dvě České kapely a pět zahraničních.

Prvním zástupcem naší scény je Kreyson v nové sestavě. Dalším naším zástupcem je pořád známější kapela Traktor. Pro některé modla, pro jiné agrometal. Pro mně osobně pohodovka u které se dá dobře pobavit.

Prvním zahraničním hostem jsou heavy metaloví Crystal Viper se zpěčakou Martou Gabriel.

Z Japonska nám přijedou ukázat svou show Loudness.

Nejznámějším představitelem metalu z Japonska je bezesporu kapela LOUDNESS fungující úctyhodných 35 let pod taktovkou kytaristy Akiry Takasakiho. 
LOUDNESS si záhy po svém vzniku a vydání eponymního alba “The birthday eve” v roce 1981 získali statisíce fanoušků po celém světě. A nebylo to jen tím, že si lidé říkali “Cože? Japonský metal? Jak tohle asi může znít?”
Akira a spol totiž dokázali tvořit silnou a údernou muziku, která fanoušky okamžitě okouzlila. 
 
Největší úspěch ovšem LOUDNESS potkal až o 4 roky později v roce 1985, kdy se jich ujal manager legendárních Twisted Sister. Ten jim zajistil nahrávací smlouvu s velkou nahrávací společností Atco Records. Následovalo album “Thunder in the east”, ze kterého vzešel singl “Crazy nights”, jež se dostal do rotací televize MTV. Od té doby byli a navždy budou LOUDNESS skutečně světově proslulou kapelou, která ma za sebou desítky světových turné. 
“OSTRAVA V PLAMENECH je vůbec prvním festivalem na území ČR, který dokázal LOUDNESS získat, za což jsme moc rádi a věříme, že to fanoušci poctivé rockové muziky ocení”, říkají promotéři festivalu Petr Šiška a Patrik Kohut
Z Izraele přijedou thrash blackoví Melechesh:
Do Ostravy míří přední představitelé izraelského black metalu – skupina MELECHESH.

MELECHESH jsou představiteli etnického Asyrsko – Arménský Black Metalu.
Kapela vznikla v izraelském Jeruzalémě. Hlavní postava kapely – Ashmedi založil kapelu původně jako sólový projekt v roce 1993. O rok později se k němu přidali kytarista Moloch a bubeník Lord Curse.
Jméno MELECHESH se skládá ze dvou slov – hebrejského a Aramejského: Melech (což znamená král, מֶלֶךְ, ܡܲܠܟܵܐ) a esh (znamená požár; אֵשׁ); tedy “Král požáru” nebo “Ohnivý král”.
MELECHESH, to je svět staré Mezopotámie a Sumeru, kouzlo zaniklých civilizací, bájných měst, okultismu a magie, víry v mýty a pověstí vyprávějících neuvěřitelné historie nejstarších období lidské minulosti.
Ze Švédska přijedou Civil War:
Jak to celé vlastně vzniklo… Před několika lety se kytaristi Oskar Montelius a Rikard Sundén, klávesák Daniel Mÿhr a bubeník Daniel Mulback „oddělili“ od Joakima s Pärem, tedy od domovských SABATON. Zanedlouho nato do svých řad přizvali basistu Stefana Erikssona a zpěváka Patrika Johanssona a CIVIL WAR byli na světě. Tento sextet podle svých slov hraje mix tradičního heavy/power metalu a old-school hard rocku. Se SABATON mají CIVIL WAR společná témata svých skladeb, mj. historii, války, bitvy, hrdiny a podobně. Jak sami říkají – od zvuku své bývalé kapely se vzdálili více, než hodně. Hlavně ubrali na klávesách. Jak se jim to daří, můžeme slyšet na albu “The Killer Angels”, které bylo doma, ve Švédsku oceněno zlatou deskou, což se jim povedlo také s loňským albem “Gods & Generals” a letošní novinkou “The Last Full Measure”!
A headlinerem bude další švédská superstar Arch Enemy:
Role headlinera se tentokrát ujme světový lídr v oblasti melodického death metalu – skupina ARCH ENEMY ze Švédska!!!
Majitelka drsného chrapláku, Kanaďanka Alissa White-Gluz & spol přijede do Ostravy historicky poprvé ukázat jak má vypadat explodující vášeň k sakra tvrdé hudbě.
ARCH ENEMY příští rok oslaví jednadvacet let na hudební scéně a už se nemohou dočkat, až je s vámi oslaví spolu s Vámi.
Jejich poslední studiový počin  “War eternal” z roku 2014 patří v historii metalu mezi nejvíc ceněná díla a dá se předpokládat, že bude tvořit podstatnou část jejich vystoupení v Ostravě.
Z tohoto alba vyšlo 6 singlů z celkových 13 skladeb, což je clekem nevšední. Je to zároveň první album ARCH ENEMY nazpívané současnou zpěvačkou Alissou White-Gluz – majitelkou tak drsného hlasu, který ny jí mohl závidět kdejaký ostrý chlap.
Vůbec celá sestava ARCH ENEMY je tvořena vynikajícími skladateli a muzikanty. Například baskytarista Sharlee D’Angelo v minulosti hrál s KIngem Diamondem v Mercyful Fate.

Vstupné: 790,-


Předprodej přes SMSTicket.cz

Předprodej vstupenek odjinud
Webová stránka
Facebook událost
Kontakt:

Na tomto místě proběhne:

Prázdný seznam? Přidejte akci.