Úvod Nezařazené Alice 100/4 tour Ostrava

Alice 100/4 tour Ostrava

41
0
Reklama

Alice, jedna z mých nejposlouchanějších kapel Made in Czech minulého století si udělala radost a vyjela na vzpomínkové turné. Protože jsem ji opravdu hodně poslouchal i se ženou, tak jsme se jeli podívat na zahajovací koncert tohoto tour. A navíc, když se zahajovalo v Ostravě, kde jsem denně.

Koncert začíná s mírným zpožděním, ale nebylo to zas tak hrozné. Většina fanoušků je ještě v klidu a před půl devátou začíná Intro a za bubny usedá Jiří Mikeš Milý a sním přichází zbývající členové. Úvodní Hej ty a zvuk trochu pokulhává, snad se to spraví. Další Pozdravuj máti a Honey Moon Zpěv mírně utopený a nejde Danovi moc rozumět, holt zvuk v kulturáku. Dan se pohybuje po celém pódiu a ani na chviličku se nezastaví, to pro změnu kytary a basa se moc nepohybují a nechávají ten obrovský prostor na podiu jenom pro Dana Bártu. No co budu psát víc, pro mně úžasný koncert, při kterém jsme se vrátili do poloviny krásných devadesátých let. Ještě mezi písněmi Dan občas prohodil nějakou vtipnou hlášku. Ani neví po které písni konec , děkovačka a kapela odchází. To snad ne, jedna kapela a jenom tak krátký koncert? Po chviličce se vracejí a spouštějí přídavky. A, že těch přídavků bylo víc, než někteří počítali. Hodně lidí totiž po druhé sadě přídavků odešla, já sice viděl u zvukaře play list, ale na sále se ještě nerozsvítily světla. To většinou znamená, že se ještě bude hrát. Ano, opravdu znovu obsadili své nástroje a spustili další skladby. To se většina lidiček musela vrátit ze šatny a nevěřili vlastním uším a očím.

Celkem nám Alice zahrála dvaceti skladbový průřez ze svých tří desek a pár coverů. Sice nám nezahráli poslední  píseň z play listu Klidná, ale to se dá omluvit po dvou hodinovém trápení zpěvákových hlasivek.

Děkuju DK Akord za možnost vidět mé veliké oblíbence. Jsem rád, že alespoň  na pár koncertů se dali dohromady.

Tady je play list:

Hej ty

Pozdravuj máti

Honey moon

9/8

Nikdo není cizí

Ráj se mnou nehledej

Zase budeš bita

Koma

Kolikrát

Pačívský tango

… a to tě trochu bolí

Chápej mě..

Teritoriální král

Peace dog

Ráno

Blues

Wild flower

Slepej, mladej, mrtvej

Ani náhodou

Born to be wild

Klidná – nehráli

Aleš DZON Steffek

Reklama