Home Tiskové zprávy Alice 100/4

Alice 100/4

0

ALICE 100/4 TOUR s DANEM BÁRTOU

datum: 21. 01. 2016 – 20:00
vstupné: předprodej: studenti 300 Kč, ostatní 390 Kč / na místě 440 Kč

ALICE s Danem Bártou – exkluzivní turné k 25. výročí od svého vzniku, a to v původní sestavě!
Kapelu dále tvoří:
Lumír Václavík – sólová kytara
Martin Střeska – kytara
Zdeny Podskalský – baskytara
Jiří Mikeš Milý – bicí

Možnost slevy pro studenty

Pro mládež do 18 let a studenty máme speciální akční slevu vstupenek za 300 Kč. Při koupi vstupenky a vstupu na koncert je třeba se prokázat platným občanským nebo studentským průkazem. Tuto slevu lze uplatnit pouze v předprodeji v pokladně DK Akord, ne v den konání koncertu.

Dan Bárta a ALICE vyráží na výjimečné turné 100/4 TOUR!
Jedna z nejzásadnějších českých rockových kapel 90. let ALICE se vydá začátkem roku 2016 na turné v původní sestavě s Danem Bártou. Neopakovatelná vzpomínková série s názvem 100/4 TOUR je oslavou 25. výročí vzniku skupiny. Původem plzeňská skupina, která se do širokého povědomí zapsala již v roce 1991, kdy doprovázela v rámci In the Sky Tour skupinu Lucie, bude nyní k vidění v původním složení!
Zahájení tohoto zcela výjimečného turné proběhne právě v Akordu 21. ledna 2016 ostravským koncertem. Kapela během vystoupení představí průřez vydanými alby Yeah!, Ústa hromů a Alice. Fanoušci si budou moci naživo opět vychutnat hity jako Ani náhodou, Ráj se mnou nehledej, … a to tě trochu bolí a mnoho dalších.

Do širokého povědomí se kapela Alice zapsala již po necelém roku existence, kdy v roce 1991 vyjela se skupinou Lucie na koncertní turné „In The Sky“. Debut „Yeah!“ produkoval David Koller, poté následovala alba „Ústa hromů“ a „Alice“. Všechny tři desky se staly klíčovými nahrávkami tuzemského rocku. Ke konci devadesátých let se cesty zakladatele kapely Jiřího Mikeše Milého a Dana Bárty z důvodu rozdílného hudebního směřování rozcházejí. Vzniká kapela Palice (později Alice bez Dana Bárty), Dan Bárta se např. stává neodmyslitelnou součástí J.A.R. a později zakládá vlastní jazzově laděný projekt Illustratosphere.

„Klidně se to mohlo jmenovat sentiment tour, o ten jde především. Aby někdo nepropadal dojmům nebo ho nenapadaly všetečné otázky, naši fanoušci z těch dob už mají odrostlé děti, přišel čas se znovu setkat. O žádnou resuscitaci se tedy nejedná, jen o setkání po letech. A pětadvacet let od skoku do kalných vod českého šoubyzu je pro mne osobně velmi dobrý důvod. Do ledna mi trochu i poporostou vlasy,“ dodává Bárta.