Home Recenze Antigod + Have The Munchines | 2012 | CD

Antigod + Have The Munchines | 2012 | CD

0
Antigod + Have The Munchines | 2012 | CD

antigodHodně mně překvapilo tohle split CD, dodáno s časopisem Pařát.

Jako první uslyšíte pět songů skupiny Antigod. Kdybych nejprve neprolezl Bandzone a další, myslel bych si, že se po dlouhé době dočkám poslechu kvalitního poweru či speedu, protože přesně tak na mne působilo úvodní intro. Stejného dojmu jsem se však nezbavil ani u zbývajících skladeb, jen prostě ten zpěv mi tam neseděl. Každopádně zvuk je hodně dobrej a celkově na mne hudba zapůsobila pozitivně. U těchto stylů se osobně potýkám s problémem autentičnosti celého vjemu, neboť víc než u jiných stylů zde většinou splývá, ovšem právě proto, že celou dobu na mne Antigod působil jako power nářez s death zpěvem, jsou odlišitelní. I zvuk kytar na mne působí spíše power či heavy a chybí jim příznačná ostrost a syrovost thrashe, jak by člověk očekával. Určitě se někdy zajedu mrknout na nějaké live vystoupení.

Oproti tomu Have The Munchies zní podstatně více jako hardcore, nž předešlá kapela, jenž by měla znít jako thrash-death. V podstatě všem čtyřem skladbám vévodí baskytara, která přehlcuje ostatrní kytary, což je možná škoda. Dva zpěvy působí trošku nerozhodně, jakoby zpěváci zkoušeli, jestli to takhle půjde odzpívat, nebo jestli tomu dát jinou fazónu. Každopádně čistý zpěv místy odzpíván falzety mi příjde jako hloupost, prostě mi to tam nesedí, ale pokud to tak kluci mysleli opravdu vážně, proč ne, proti gustu žádný dešputát.

Přesto si myslím, že tohle CD by jste měli mít ve sbírce. Koupit jej můžete společně s časopisem Pařát číslo 47. I proto dávám za kvalitu obalu jen jednu hvězdu, protože CD je v igelitovém pytlíčku. Ale je k tomu přiložen cover, který vsadíte do své plastikové krabičky a už je to good :-)

KOUPIT