Úvod Reporty Death Raid Over Europe

Death Raid Over Europe

7
0
Reklama

 

 

Death Raid Over Europe přijíždí do Ostravy. Další legendy světového death metalu přijely do známého hudebního klubu Barrák. Američtí Malevolent Creation a Švédové Grave. Byl jsem docela zvědavý, kolik lidí přijde. Bohužel koncert v úterý je pro některé nezvládnutelný.

Lokálním supportem pro naší republiku se stali pardubičtí Dysangelium. Moc o kapele nevím, ale jedna z mála věcí co vím je to, že byli perfektní. Jejich půl hodiny mi připadalo docela krátkých, ale hodně výživných. Už při nich se prvních pár mosherů našlo a slušně to před podiem rozjelo.

Další, kdo šel na řadu, byli Malevolent Creation. Jejich nová deska se nese opět v nekompromisním old school death metalu a vystoupení bude doufám taky pořádně našláplé. Od prvních tónů se u pódia jede circle pit. Nekompromisní řežba jede tak, až jsem si musel dát špunty do uší. Stát u bedny je občas super, ale druhý den pak neslyším. A tady dneska je dost hutný zvuk, který k tomuto stylu prostě patří. Koncert má neskutečný spád a sílu uragánu. Ke konci setu jsem si je šel poslechnout i ze zadu od baru. Opravdu, dneska se zvuk povedl.

Dnešní poslední kapela Grave se chystá a já jdu znovu dopředu k bednám, ať si je užiju stejně jako předchozí Malevolent. Zvukovka byla trošku delší, nedařilo se pořádně nazvučit bubny. O to co se méně dařilo při zvukovce, o to lepší to bylo po intru. Perfektní střídání rychlých pasáží s těmi technickými bylo nádherné. Pokud mě Malevolent dostali, tak Grave odrovnali.

I při ne příliš velké návštěvnosti akce, kolem dvou stovek fans, byla atmosféra výborná. A protože druhý den ráno vstávám před půl pátou ráno, tak moc dlouho nečekám a brzo mizím domů. Jsem rád, že tady máme takové agentury jako je Obscure Promotion, protože jinak by těžko tady mohli být takové skvělé koncerty, jako třeba jsem byl teď. Kluby by samy tyhle kapely nezaplatily a lidí tolik nechodí. Ovšem ti co chodí si je většinou hodně užijí.

Tak zas někdy někde.

Aleš DZON Steffek

 

Reklama