Home Tiskové zprávy Deicide v Ostravě

Deicide v Ostravě

0
Deicide v Ostravě

DEICIDE NA JEDINÉM KONCERTĚ V ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLICE!
Už v úterý 16.12. se v ostravském Barráku zastaví, na jediném koncertě v České a Slovenské republice, legendární death metalová mašina z USA – Deicide!
Deicide vznikli v Tampě na Floridě 21.července 1987, když kytarista Brian Hoffman odpověděl na inzerát, který si podal Glen Benton v místním časopise. V té době je ovlivňovaly kapely jako Destruction, Sodom, Venom, Bathory, Possessed, Death a Slayer. Kapela se skládala z Bentona (basa/zpěv), Hoffmana, Hoffmanova bratra Eric (kytary) a Steva Asheima (bicí). Během měsíce nahráli v Bentonově garáži velmi syrové první demo Feasting the Beast a začali příležitostně vystupovat. Roku 1989 ve studiu Morrisound nahráli Amon své druhé demo Sacrificial, producentem byl Scott Burns.
Po několika personálních změnách převzal Benton navíc roli zpěváka a kapela se přejmenovala na Carnage. Kytarista Phil Fasciana ze skupiny Malevolent Creation o vystoupení Carnage řekl: “Jsou jako tisíckrát intenzivnější Slayer.”
Roku 1989 si pak kapela na doporučení Roadrunner Records změnila jméno na Deicide. Během své bohaté kariéry stihli nahrát 11 studiových alb a v Ostravě se můžeme určitě na průřez toho nejlepšího z každého alba.
Jako předkapely vystoupí Svart crown z Francie, které měli fanoušci možnost vidět například na festivalu Brutal assault a Italové Sawthis.
Celý večer začíná již v 19 hodin a vstupenky v předprodeji je možné koupit od 430,- korun v klubu Barrák, v hudebninách pod klubem a prostřednictvím sítě Eventim.
Na místě pak bude vstupné stát 480,- Kč.