Home Reporty Doga + Alkehol v Garage

Doga + Alkehol v Garage

0
Doga + Alkehol v Garage

V pátek 8. dubna měli zastávku dvě rockové stálice naší scény v ostravském klubu Garage. Já musel být u toho, když jsem jednu (Doga) neviděl víc jak rok a o Alkeholu si troufnu říct, že jsem je neviděl tak tři roky. Cestou na koncert ještě nabrat známé a koncert může začít.

Klub je docela plný, i když se to dalo čekat. Na Dogu tady chodí docela dost lidí a Alkehol tady tak často nehraje, tak přilákal taky spoustu svých fanoušků. Bohužel první Alkehol měl docela špatný zvuk, ale těm správným fanouškům to nevadilo. Naštěstí jejich písničky jsou hodně známé a skoro lidové. Show měli dobrou a sál skoro plný. Pár lidí si po koncertě sice stěžovalo, že mohli zahrát více těch starších, klasických songů. Já si myslím, že to bylo vyrovnané, každý si našel to svoje.

Delší pauza na přestavbu podia pro, jak sami tvrdí, domácí DOGU. Už před začátkem jsem se potkal a pozdravil se všemi s kapely. A byl jsem rád za to, že mi po dlouhé době vyšlo zajet si na jejich koncert. Díky pánové. A už to začíná, plachta jde bokem a jedem. Izzy a spol nastoupili v plynových maskách a rozjíždějí to, Detox, Jsem trochu divnej. Paráda, pod podiem to vře od prvních tonů. Nebudu psát co všechno hráli, nebo nehráli. Bylo by to nefér k Alkeholu, ale tady se mi ty písně líp pamatují. Nevím co psát dál, protože dobrá nálada a plně obsazený a zpívající klub se nedá lehce popsat, snad jenom paráda. Dokonce jsem ve předu viděl i dva vozíčkáře, kteří si to perfektně užívali. Nikdo se na ně netlačil a všichni byli k sobě ohleduplní. Bohužel to, ale neplatilo pro pár až moc rozjařených lidiček. Bohužel jsem byl svědkem taky jak málem došlo k šarvátce kousek od vozíčků. Naštěstí to dopadlo dobře, ale i to se občas stává, bohužel. Skoro dvě hodiny, dvacet skladeb a opět takový menší křest CD Detox. Samozřejmě čím jiným, než Zelenou. A už je skoro konec, nesmí se zapomenout na klasickou s létajícími záchodovými papíry, Já se na to, pak Nejsi nevinná a poslední Poletuju. Konec opět v cirkusáckém pojetí s klaunovskými nosy.

Dnešní večer stál za to, potkal jsem se s hodně známýma. Snad se mi povedlo taky pár pěkných fotek a hlavně užít si skvělý koncert.

Aleš DZON Steffek