Home Reporty Dymytry, Komunál – Svijany tour 2017

Dymytry, Komunál – Svijany tour 2017

0
Dymytry, Komunál – Svijany tour 2017

Páteční večer byl pro mne hotová a uzavřená věc. Měl jsem namířeno do malé hospůdky v Hlučíně, že si užiju večer poslechem bluesové hudby kamaráda Petra Džetra Ritzky.  Moc jsem se těšil a neměl jsem ani tušení, že strávím večer v narvaném klubu s pořádným metalovým nářezem.

Odpoledne najednou zvoní telefon a na druhém konci telefonu …. Aleš Štefek.  Kamarád, fotograf  a jestli prý mám na večer nějaké plány. Nabídka na focení „Dymytry“ a „Komunál“ v Garáži mne velice potěšila a původní plány se zbortily. Nemohl jsem se dočkat večera.

V klubu jsem byl kolem 19:00hodiny a už tam bylo docela dost lidí. Vypadalo to, že se to tam pěkně naplní. Nejprve jsem se trošku rozkoukal a udělal si pár zkušebních foteček lidí a moc pěkně nachystaného stage. Navštívil jsem zákulisí, abych se domluvil s klukama z kapel, že se jim budu trošku motat pod nohama a za to jim udělám pár foteček. Upozornili mne, že je tam málo místa, ale že prý na chvilku mezi ně můžu. Je vidět, že jsou to obyčejní kluci a ne nějací namachrovaní borci.

Nemohl jsem se dočkat a po ochutnání pivečka začala autogramiáda. Sál se hezky naplnil a ještě před koncertem jsem měl trošku problém se dostat až ke kapelám, abych si je vyfotil. Fanoušci obou kapel se tlačili, jak hladoví na maso. :-D

A pak to začalo. Kluci ze skupiny „Komunál“ to rozjeli parádně a tehdy jsem pochopil, že na podiu je tak málo místa, že mezi muzikanty prostě nemůžu. I kdyby bylo podium dvakrát větší, tak by to prostě nešlo. Kluci řádili a ta atmosféra, kterou dělali, se nedá slovy popsat. Musím se přiznat, že jsem kapelu „Komunál“ slyšel poprvé v životě a byl jsem z nich nadšený. Taková muzika se mi líbí a tak jsem si to pěkně užil. Emoce jen hrály a to bylo znát i v hledišti. Bylo vidět, že kluky z kapely hraní baví a dokážou to přenést do davu. Dostat se v kotli k podiu bylo takřka nemožné, ale fanoušci byli ukáznění a tak se mi to podařilo.  Jen to focení byla výzva. Samá mlha a problikávání různobarevných světel je pro focení ta nejhorší kombinace. Efektově jsou ale zase fotky parádní, jen se musí vychytat ten správný okamžik.

Po krátké přestávce a dobrém pivečku začalo „peklo“. „Dymytry“ jsou profíci každým coulem. Už jsem je párkrát fotil a vždycky je to úžasné. Mými slovy „jsou to draci“. Nádherná atmosféra s minimem mlhy mi umožnila dělat „snad“ lepší fotky. I světla byly většinou bílé a tak měli fanoušci mnohem větší přehled o kapele. Dostat se teď v kotli k podiu už nešlo. Fandové se na sebe tak tlačili, že se nedalo projít vůbec nikam. Sál by narvaný k prasknutí. „Dymytry“ dokázali, že jsou špička naší metalové scény.

Když tenhle koncert shrnu, tak se sešly dvě kapely, které dokážou rozproudit své fanoušky tak, že budou na jejich koncert ještě dlouho vzpomínat. Textově jsou obě kapely vynikající a ten, kdo písně kapel znal, tak zpíval.

Zdeněk Mastersidol Leščinský