Home Reporty 17.10.2014 – Gajdy Dudy tour 2014

17.10.2014 – Gajdy Dudy tour 2014

0
17.10.2014 – Gajdy Dudy tour 2014

Synovi jsem slíbil, že zase někdy zajdeme na koncert. Bohužel ten co jsem slíbil, nestihnu, Tak mi vybral koncert Horkýže Slíže, jako náhradu za slib. Přiznám se, moc se mi nechtělo Horkýže Slíže jsem viděl docela dost krát, ale Pipes And Pints a BOY ještě ne. Tak dobrá, navíc musíme mládež vést k dobré muzice a jiné zábavě, než jenom u počítače a fracek booku.
První kapela večera byli brněnští punk rockeři BOY. Zatím jsem je slyšel jenom na Bandzone a je to docela energická hudba, kterou můžu. Tihle punkoví špinavci (nemyšleno zle)předvedli za svou půlhodinku to nejlepší ze svého repertoáru. To znamená sedm songů z debutového a jeden ze sedmi palcového EPčka. Jejich koncert není jenom o hudbě, ale taky o blízké komunikaci s publikem. Kdy zpěvák rozhazuje mezi lidi BOY dolary, ale taky rozdává slečnám a paním v prvních řadách růžičky. Zajímalo, kolik těch kytek vydrželo do konce koncertu. Fajn koncert, myslím, že se většina z nás bavila.
Druzí se na pódium chystají PIPES AND PINTS, zřejmě pro hodně návštěvníků hlavní kapela dnešního večera. Přiznám se, pro mne taky. Ještě jsem je nikdy na živo nestihl, tak jsem se konečně dočkal. Tato punková kapela s dudama je na živo prostě SMRŠŤ pozitivní energie, která ne že ze všech čiší, ale přímo stříká. Set list se skládal ze dvou třetin z druhého CD Found and Lost, samozřejmě se nezapomnělo na songy z první desky Until We Die. Koncert nebavil jenom fanoušky pod pódiem, ale hlavně kluky na pódiu a bylo to vidět. Nejprve Pipes přišel, pomoci KUKO ze Slížů, kdy jej následoval taky zbytek kapely. Později se na pódiu objevili BOY, aby si s něma zapařili. Pak se opět přidal i KUKO. Na place bylo řádně živo a zpěvák fandy hecoval nejenom do circle pitu, ale taky do wall of death. Samozřejmě se mu to dařilo a posluchači ho poslouchali na slovo. Pogování a žduchání a skákání bylo teda řádné. Bomba.
Táák a hlavní kapela večera se už taky chystá odehrát svůj set. Horkýže Slíže nastupují za Intra a už to jede, skladby psát nebudu, stejně si pořadí nepamatuju. Začínali myslím Bernardýnem a Holandskou, to je asi vše co si tak zhruba pamatuju ze začátku. Dvakrát si na pomoc pozvali Vojtu s dudama od Pipes. U skladby Mám v pitchi na lehátku si pak Vojta lehl na lehátko, které mu tam donesli. A když jsem si naivně myslel, že Horkýže, už budou takový slabší bigbítek na dojezd večera, tak jsem se šíleně mýlil. Opět se dole strhlo žduchání a skákání, jako o život. Odehráli mrtě svých známých, skoro už i lidových písní, které zpívalo celé osazenstvo haly.
Tak si myslím, že páteční večer se v Ostravské hale Tatran (Bonver Aréna) povedl na výbornou. Nálada byla skvělá, zvuk sice nemůžu moc posoudit, byl jsem vepředu, ale myslím, že byl v pohodě. A obsazení to bylo navýsost skvělé. Jak jsem tady zas tak moc nechtěl, díky syna, jsem se teda dokopal a nelituju. Byla to zase fajn párty.
Aleš DZON Steffek