Home Reporty 23.3.2014 Gorgoroth řádil v Barráku

23.3.2014 Gorgoroth řádil v Barráku

0
23.3.2014 Gorgoroth řádil v Barráku

Do klubu jsem dorazil, dá se říct skoro v čas, kdy měl začít koncert. Potkat známé, dát si pivko, prostě tak akorát. Koncert začal s drobným zpožděním, ale zase taková hrůza to nebyla.

Je 19:30 a začíná první kapela. HOMOFERUS (Nor), do teď jsem o téhle kapele vůbec nevěděl a říkal si, kdoví co to bude zač, nafotím a půjdu na pivo. Ovšem jaké bylo mé překvapení, když už od první skladby mě tato smečka zaujala a vydržel jsem jí sledovat celý jejich set. Zvuk byl velmi dobrý. Tudíž hodnotím velmi pozitivně.

Jako druzí hráli VITAL REMAINS (USA), dozajista všem death metal fans známá kapela. Tato banda hraje už od roku 1992, kdy vydali své prvotní CD s názvem „Let Us Pray“ a poslední zatím vydané album v roce 2007 „Icons of Evil“. Na svém kontě mají šest plnohodnotných alb. Ale vraťme se zpět do klubu. Vital Remains to rozbalili hned od první skladby. A u té druhé už se zpěvák neudržel a seskočil do bublajícího kotle a zařádil si s davem. Ještě že měl ten bezdrátový mikrofon. Ten se mu hodil i v polovině koncertu, kdy si odběhl při písničce za tour manažerem do vedlejší místnosti k merchandise. Během chvíle však byl zase na podiu a pokračoval ve zběsilé hlas trhající jízdě. Opět pozitivní hodnocení jak show, tak zvuk.

Zlatým hřebíkem této akce mělo být vystoupení GORGOROTH (Nor). Upřímně řečeno, nejsem skalním fandou black metalu, tudíž pro mě už zlatý hřeb byl zaražen v podobě druhé kapely. Navíc po rozhovoru s tourmanagerem, který mi říkal že Gorgoroth mívají na podiu tolik kouře, že i udírna je proti tomu kyslíkový stan. Mé obavy se rozplynuly, jako ten zmiňovaný dým. Samozřejmě že kouř se po podiu valil, ale bylo ho dle mého názoru tak akorát. Show byla dobrá zvuk i podání kapely taky. Při rozhovoru se známým, který je fandou Gorgoroth, mi řekl, že je vidí už po páté, ale ten zvuk co měli tady je prostě nejlepší. Přiznám se, že vystoupení Gorgoroth mě velice mile překvapilo a vydržel jsem ho sledovat až do konce. Kapela si odehrála svůj set i s přídavkem a odebrala se do šatny.

Ne však na dlouho. Zpěvák i kytarista se vzápětí objevili před šatnou a rozdávali podpisy a ochotně se fotili s fanoušky. I ostatní kapely byly k fanouškům sdílní a fotili se a pózovali.

Hned druhý den jsem četl na FB vyjádření pořadatele. Byla to stížnost na fanoušky, kteří celý koncert mávají nad hlavou mobilními telefony a snaží se fotit a natáčet. S rozhořčením pořadatele naprosto souhlasím. Jsem fotograf a vím jak těžké je fotit koncerty. Tudíž docela nechápu lidi, co se snaží pořídit si fotky nebo videozáznam při stroboskopech a podobně. S těch fotek stejně nic nebude, protože tyto zařízení nejsou na tyto světelné podmínky přizpůsobeny. Na druhou stranu chápu, že každý si chce zaznamenat svůj osobní zážitek.