Home Reporty Gutural Gore Grind Mafia 8

Gutural Gore Grind Mafia 8

0
Gutural Gore Grind Mafia 8

V Ostravě se o víkendu konal, už osmý ročník Gutural Gore Grind Mafia fest, už podle názvu extrémní festival. A já konečně jsem si našel čas a zúčastnil se ho. Popravdě řečeno mě tam lákaly asi jenom čtyři kapely, ale to je teď jedno. Byl jsem tam a jsem za to rád. Taková grindová tancovačka není často.

První a jeden ze tří důvodů, hraje první a otevírá celý festival, který se odehrává ve dvou klubech. FELISHA. Jejich CD mi v autě hraje docela často. Je to opravdu taková fajn skočná a melodická záležitost. Bohužel, nedávno jim řekl sbohem zpěvák, tak teď to musí Reňule zvládnout sama. A není ji co závidět, stíhat veškeré hlasové projevy.

Hned po nich následuje zbojnická thrashová sypačka CATASTROFY. Tak to byl nářez a nikdo, kdo má rád tento styl se nemohl nudit. Zpěv v rodné Slovenštině mi taky nevadí. Jo dobrý. Ani se nechce věřit, že tady jsem už skoro dvě hodiny. Jak rychlý spád to dneska má. Pořád nějaká akce na podiu a žádná nuda. Jsem rád že jsem potkal aspoň nějaké známé a o přestávkách můžu s někým dát řeč.

Třetí na řadě jsou Karvinští harcovníci G.O.R.E a jejich tanečky. Ti nezapomněli střihnout taky něco od Brujerie. Občasná vtipná hláška zpěváka Jožina, to sem tam oživila a jeho hippie obleček tomu všemu vévodil. Konečně jsem je viděl na živo a opravdu stojí za to.

Teď by měli nastoupit Chorvatší Bolesno Grinje, ale bohužel ještě nedorazili. Prý jsou asi padesát kilometrů od Ostravy. Tak se rychle přehazuje program a k potěše většiny nastupuje legendární gigolo porno grind SPASM. Můj druhý velký tahák dnešního večera. Tak to je velmi příjemná zpráva, protože jsem měl strach, že to tak dlouho nevydržím na ně čekat. Už jsou na podiu i s novým bubeníkem. Radim, zpěvák, měl trochu trému, jak to zvládnou. Prý ještě nejsou sehraní. Bylo to opravdu v pohodě a dokonce spíš bych řekl výborné.

Hned po nich se chystají jenom pro dnešek obnovivší  se legendy ostravského podhoubí DISFIGURED CORPSE, můj třetí tahák. Ale po Spasm a velkém očekávání mi zrovna dneska nesedli. Svůj set si ovšem užili do sytosti a s nimi většina fanoušků.

Hlavní hvězda dnešního večera se už fotí s fandy a pomalu chystá nástroje. SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH. Osobně jsem je na živo ještě neviděl, tak aspoň chviličku a rychle do Plan B Hardcore cafe, kde zrovna hraje další ostravská undergroundová pecka BBYB. Mix elektroniky s grindem se jim daří na výbornou. Dokonce bych se nestyděl napsat, že hodně lidiček se z Barráku vytratilo právě na BABAYABU. Stíhám to tak akorát, když končí první track. Ani se to nezdá a jejich čtyřicet minut je v tahu a my se opět přemisťujeme zpět na Barrák, kde je zrovna tombola. Ceny jsou opravdu lákavé. Vstupy na různé koncerty a festivaly. Třeba Žabčický Antitrend, pražskou Fekal party a v neposlední řadě Obscene Extreme.

Po tombole se na podiu objevil snad Darth Vader spolu se Sněhurkou. To už jsou portugalští grindoví pohádkáři SERRABULHO se svým crazy grind masakrem. Hm, to jsem opravdu nečekal. Totální nářez, zpěvák mezi lidma v kole. Pak zase plné pódium fandů, že nebyl prostor ani pro hru na nástroje a když vypadl proud, tak zpěvák dokázal všechny ztišit a sedli si pod pódiem do kruhu za zvuků bubnů, které jediné nepotřebují elektřinu k tomu aby je bylo slyšet. Prostě pořádný bordel.

Já už toho mám dost, proto mizím domů. Za mně dobře zorganizovaný festival, který má určitě nějaké malé nedostatky, ale bez nich by to nešlo. Kdyby bylo všechno naprosto perfektní a nebylo co zlepšovat, tak by to asi docela nudilo. Děkuju Crystal Productions, za možnost se tak super festu účastnit a mít možnost ho zdokumentovat. Nálada panovala od první chvíle perfektní, nevím ani o nikom, že by měl nějaké problémy. Teda krom ranní kocoviny. Tak za rok na dalších GeGečkách.

Aleš DZON Steffek