Úvod Reporty Harlej 20 let

Harlej 20 let

26
3
Reklama

Kapel Harlej letos slaví dvacet let na pódiích a s tímto programem přijeli taky do Ostravy. Koncert byl ve znovu obnoveném klubu Alfa. Prostory to jsou nádherné, pěkný velký sál a zázemí je taky solidní.

Přesně úderem dvacáté hodiny začíná koncert. Na pódiu se objevují Tonda Rauer, Martin Kolins a celá kapela Harlej. A může začít skoro dvou a půl hodinový večírek plný jejich hitů a taky speciálního hosta. Tím není nikdo jiný, než původní zpěvák Vláďa Šafránek. Ale o tom později. Úvodní skladba byla Zfetovanej a následovalo Volání Krve. V poloprázdném sále se od začátku zpívalo o stošest. Následovala Jůlie a Dětský hřiště s Ta nová mrdanice. U Živýho mě nedostanou, už skákal celý sál.

Po hodině skvělého koncertu přichází vystřídat Tomáše Hrbáčka bývalý zpěvák a zakladatel kapely Vláďa Šafránek. Jeho blok čítá pět písní a to Toník a Vládík, Jalovec, Italská, Zrzi zrzi a Tak jedeme dál. Pro některé to byl vrchol večera, ale ještě se nekončí. Zážitek to byl opravdu slušný. Navíc když když byli na pódiu oba zpěváci.

Pokračujeme Vylízaná, vyhulenej, Kapitán Morgan. Krátká zpívánková vsuvka Tondy Rauera Holka Modrooká, kdy zkoušel, jestli fanoušci umí zpívat, nebo jenom řvát. Kulisácká, Z Cuby kiwi. Přirození, to byli všichni u vytržení a pařilo se, až se někteří neudrželi na nohouJ.  Následné skladby Pověste ho vejš a poslední před přídavkem Proč pocit mám.

Malá pauza a na pódiu se objevuje kompletní Harlej i s Vláďou Šafránkem, kdy měl kytaru a hrál taky. Po koncertě následovala dlouhá autogramiáda a společné focení s kapelou. Já jsem nevydržel a koupil si jejich Best Off a nechal ho podepsat. Pro mě osobně jeden z nejlepších samostatných koncertů letos.

Tak zas někdy někde.

Aleš DZON Steffek

Reklama