Home Reporty Hledání Identity tour – Krnov

Hledání Identity tour – Krnov

0
Hledání Identity tour – Krnov

Po delší době jsem se odhodlal, že navštívím jeden skvělý klub, který mám trochu mimo můj obvyklý rajón. Ten klub se jmenuje Kofola Music Club a je v Krnově. Při výběru, kdy tam pojedu měli převahu mladí od nás. Že, prý tam je Škwor a oni by na ně chtěli tam. Tak OK, domluveno jedeme na Škwor. Tato Česká stálice mě baví už dost dlouho. Navíc sebou na turné s názvem Hledání Identity tour, vzali dvě kapely.

První se jmenuje WAIT a je z Hradce Králové. Jak jsem se trošku dočetl, tak mají hostující zpěvačku, teda, teď jak to píšu, tak už není host, ale stálá členka kapely. Jejicch stly je rock řízlý crossoverem, i když jsem je do soboty neslyšel, tak jsem se kapelou pohupoval do rytmu. A ne jenom já, ale hodně fanoušků co přišli dneska do Kofoly. Jsem rád, že jsem poznal další bandu, která stojí za poslech. Sice preferuju české texty, ale tady se to střídá. Něco je v češtině a něco v angličtině. jo zase někdy na nějakém koncertě se uvidíme.

Druhou kapelou večera je uskupení okolo skvělého kytaristy Daniela Kroba  s jednoduchým názvem Daniel Krob Band. Dana jsem viděl naposledy před třemi léty na společném turné s Citron. Docela jsem se na jeho písně těšil. Pro ty co Dana neznají, tak já si ho pamatuju třeba z Kreyson a z první desky Arakain. Dnešní jeho produkce je blíž tomu Kreysonu, není to žádná tvrďárna, ale pohodový bigbeat. Tady mi lidi připadají, že reagují víc, než u předchozích WAIT. Před písní “Střílej” která je o našich letcích v jednotkách R.A.F. ukázali publiku Českou vlajku a poukázali na vlastenectví.

Teď trochu delší pauza pro přípravu na ty hlavní dneska večer. Podle nějakého rozpisu, co jsem někde viděl, měli Škwor začít ve 22:30, ale nějak to nesedělo, začali o dvacet minut dřív. Mi osobně to nevadilo, spíš potěšilo. A plný klub určitě taky nebyl proti. O koncertě Škwor si myslím, že není co psát. Perfektně zmáknuté vystoupení s profi efekty. Člověk to může vidět x-krát a pořád je na co se dívat a co si zpívat. Prostě pohoda, pitíčko, ať alko, či nealko, co kdo chce. Nebudu psát co hráli a nehráli :) Akorát napíšu, že u Máme u problém se, už hrálo na španělky. A mělo to fakt super atmosféru, akorát mi na tom pódiu chyběly ty housle. Opravdu povedený koncert.

Po koncertě se ještě kapela podepisovala asi třičtvrtě hodiny a skoro stejnou dobu se fotila s fanoušky.

Děkuji za možnost si po delší době zafotit v Kofola Music Clubu. Taky fajn člověku a šéfovi klubu Martinu Hradečnému,za skvělý pokec po koncertě. Za fotkama jsou ještě odkazy na youtube záběry z koncertu od Ireny Dlouhé. Děkuji za možnost zveřejnění.

Zase někdy a někde,

Aleš DZON Steffek

 

Videa od manželů Ireny a Zdenka Dlouhých, které jistě mnoho z vás zná, protože jezdí na hodně koncertů ročně. Vloni to bylo více než 100. Děkuji za svolení je zveřejnit.

https://www.youtube.com/watch?v=DhsnuzJoRAE