Home Reporty Kamenité Čas Rock fest 2016

Kamenité Čas Rock fest 2016

0
Kamenité Čas Rock fest 2016

Rok se sešel s rokem a je tady další ročník skvělého rodinného festivalu v podhůří Beskyd, Kamenité Čas Rock fest. Na letošní ročník jsem se těšil jak malé děcko. Za prvé jsem po dlouhé době nejel na akci sám, jela se mnou docela slušná účast. A za druhé , opět Mar-Tomi pozvali nějaké ty moje srdcovky. Po příjezdu jsme zaparkovali auta hned vedle sebe, byli jsme tam celkem brzo, i když na asfaltovém parkovišti to už nebylo, později se to ukázalo jako výhoda. Hned u vstupu jsem potkal první známé tváře, tak to bude asi veselý ročník :) . Po prvotním projití areálu jsme zjistili, že to s tím bahnem není tak hrozné a že holínky nejsou potřeba. tak než to vypukne dáme si Budvárek a půjdeme se přezout. Chyba lávky, s kelímkem z areálu nesmíte, ale jo, to beru, kdo by pak uklízel ty kelímky po okolí. Dobrá tedy, tak první kapelu si dáme z lavičky.

To se už zvučí Sjeté Gumy, konečně je vidím na živo. Šlape jim to dobře a aby ne, když to jsou všichni staří matadoři. Prostě taková rocková klasika k pivku a na pohodu. Další se chystají a my, už v pořádných botách do toho báhýnka. Jak je uvádí dnešní speaker Jirka Basta, borci z Gorolie, Witch Hammer. Záruka dobré hudby v podání dobrých muzikantů. Bohužel, letos je vidím poprvé, dokonce hráli i u nás na Hlučínsku. Ale když není čas, tak si musím počkat až na teď. Po Witch Hammer se chystá první zahraniční host, Horrorscope z Polska. Sami si styl nazývají thrash metal bez kompromisů. Pro mou smůlu, jsme je nestihli celé, potřebovali jsme se dovybalit a mládežníkům postavit stan. Tak jsme je alespoň slyšeli z povzdálí. Vrátili jsme se v druhé polovině jejich setu a byl to slušný nářez. Hned po nich to do nás napálili další zahraniční hosté. Německo Chilská sebranka the Outside. Hráli dobře, ale smůla pr ně byla, že hráli před legendou S.D.I. na kterou se tady těšilo hodně lidí. Skvělí baviči, jak si je pamatuju z loňského ročníku. Pravda, myslel jsem si, že budou hrát později, ale plán kdo kdy bude hrát byl jasně daný. Tak jsem je viděl ještě i trochu za světla, končili už ale za tmy. Hlavní tahák je za námi, teď ještě Doga, mojí oblíbenci z okolí a navíc taky legenda v místních vodách. Dokonce jsem někde zaslechl, že se s S.D.I. setkali po dlouhých 25 letech na jednom podiu. Vloni jsem je nestihl ani jednou, letos, už po druhé a snad ne naposled. Jo ještě teď mi zní jejich slova o poletování a nevinnosti a že se na to vy….. A dnešní večírek nám ukončí skvělí thrash deathoví Antigod  z Orlové. Skvělí kluci, kteří drtí skvělou hudbu, jo a mají skvělé pivko, které je pojmenováno po nich. Totální nářez na  dobrou noc. Nevím jestli po těch třech posledních kapelách hned tak usnu.

V sobotu se areál otevíral v poledne, naštěstí na nás pořadatelé mysleli a nachystali pro některé snídani. Ostatní buď ještě vyspávali, nebo byli v blízkých hospůdkách, jako třeba my na Kohutce. A, že tam bylo veselo, až milo. První kapelu jsme samosebou nestihli celou. Teralodon, mladá a nadějná krev z blízkých Kozlovic. Jak jsem se dočetl předem, tak že mají specifický zvuk a opravdu jo. Po nich se zvučí Frýdeck-Místecký black metal s názvem Tortura. Já sice black moc nemusím, ale dneska mi to docela sedlo, hlavně to bylo zase něco jiného. Podle ohlasů se libili více lidem, než jsem myslel. Bohužel u dalších hrajících R.E.T. jsem nestíhal začátek, to je tak, když je na akci strašně moc známých. Naštěstí kousek od vchodu je slušný zvuk, tak mi chvíli chybí vizuální vjemy. Teď už moc odcházet nemůžu, konečně totiž uvidím Porta Inferi. Pořád o nich jenom slyším, ale když jsou poblíž, tak mám smůlu a jsem v práci. Zpěvák je skvělý šoumen a ví jak rozproudit lidi. Po Porta Inferi nastupují stálice z našich končin Salamandra. V předchozí kapele mají docela velkou konkurenci, jestli se to tak dá říct. Já si užil obě kapely strašně moc. Po Salamandře si jdeme odpočinout k autu a na chvilku kouknout na Kohutku. Takže Komunál vypouštíme. Teď začíná být docela rušno v celém areálu a okolí. Další kdo bude hrát je moje srdcovka největší Krucipüsk. Je to hodně dávno co jsem je viděl naposledy, ale Láska je Kurva mi v mobilu hraje jako vyzvánění snad deset let. A protože o kapele něco vím, tak se moc netlačím s foťákem dopředu. Jasně pár fotek jsem udělal, ale pak jdu pařit. SUPER, za týden si to dám znovu v Hlučíně. No a teď na pódium přišel největší tahák festivalu Horkýže Slíže. To je kapela která nikdy nebude nudit, i když ji uvidíte padesát krát. Tak rychle udělat pár fotek a jdeme se bavit mezi lidi. Poslední kdo ještě přijde se svou kůží na trh je Traktor. Tam je to taková klasika. Navíc mají nové CD, tak se obnovil repertoár.

Tak jsem trochu popsal, kdo tam vystoupil. Pro mně to byl ovšem víkend plný pohody a setkávání se s přáteli, které jsem dlouho neviděl. A že těch známých přijelo, koho jsem neznal toho jsem poznal. A poznávat bylo taky co, vždyť v pátek dojelo kolem 11 stovek lidí a v sobotu neskutečných 1800 rockerů a rockerek. Úžasné, krásný rodinný festiválek. Pokud budou takovým tempem pokračovat, tak nevím kam se bude muset festival za dva, tři roky přestěhovat kvůli kapacitě. Pití bylo na Kamenitém dost, nikdo nemohl trpět žízní a pokud pil pivko, tak měl na výběr mezi 10 a 12 Budvárkem. Nealka bylo taky dost a o jídle ani nemluvě. Mají to kluci Mar-Tom-áčtí dobře vychytané. Už se těším co na nás vymyslí za rok. Díky agentuře Mar-Tom za uspořádání takové skvělé akce a taky díky za možnost si na tomto festivalu udělat pár fotek.

Fotky jsou na FB Metalsvět.cz. Bohužel někde nastala chyba a já ji neumím odstranit. Hodně mě to mrzí, ale zatím na tom pracuju.

Tak zas někdy, někde na další akci.

Aleš DZON Steffek