Úvod Reporty Kamenité Open fest 2015

Kamenité Open fest 2015

30
0
Reklama

Kamenité Open fest 2015
Tak jsem si konečně splnil sen a jel na areál Kamenité v podhůří Beskyd. Areál mi je docela známý, už delší dobu, ale rockový festival jsem tam ještě nestihl. A to už je desátý ročník, sakra, mám co dohánět.
Na místo konání festu jsem dorazil kolem čtvrté odpoledne, takže jsem slyšel posledních pár tónů kapely Hakmak. Bohužel opravdu jenom pár, takže nevím ani jak hráli, nebo pro některé jak vypadali. Tak rychle pro Budvárek a na pódiu za chvíli bude starý dobrý Vlasta Henych se svým spolkem Henych 666. Na tohoto harcovníka našeho metalu jsem se opravdu těšil, protože jsem ho neviděl pěknou řádku let. Samozřejmě nezklamal. Zahrál osvědčené hity z doby působení v předchozí kapele, tak i klasiky co hraje se svým Henych 666. Po svých asi pětačtyřiceti minutách končí, i když by mohl tahat jednu pecku za druhou.
Pódium si chystá další veličina České rockové hudby, Miloš Dodo Doležal s juniorem. No myslím si, že je známý i v jiných částech světa. Junior bravůrně zvládl první semestr na Berklee. No nebudu se rozepisovat o úspěších, ale o tom jak parádně opět zahráli. Hrálo z období Vitacitu, tak taky novější věci a samozřejmě taky z poslední desky. Ikdyž v areálu ještě pořád nebylo dost lidí, přesto sklidili zasloužené ovace a ukázali všem kdo je tady doma. Když, už pochází kousek odsud z Karviné.
Následná show patří nejlepšímu revivalu skupiny KISS na světě. Kiss Forever band z Maďarska. Když jsem je viděl naposled přede dvěma roky, tak měli opravdu skvělou show, tak jsem zvědavý dneska. Hm, tak moc mě dneska nepřesvědčili, ale vystoupení stojí vždycky za to, asi jsem byl moc natěšený, nevadí, za týden je uvidím znovu a snad to bude lepší.
Agro metal, kdo to spojení vymyslel by mně fakt zajímalo. Ano chystají se Traktor kteří mně baví od té doby co je znám, asi tři roky. Hodně lidí dneska přišlo kvůli jejich vystoupení. A zase nezklamali své fanoušky a dokonce si i některé získali. Je to ještě vůbec možné, aby je ještě někdo neznal, asi je. Vždycky když je vidím tak tuším slušnou zábavu, odehráli osvědčené pecky a konec, ještě velké focení s pořadateli a rychle na pivko.
Dnešní porci hudby zakončí famózní kytarista Adam Bomb. Co všechno jsem už o jeho koncertech slyšel se nedá ani napsat. Tak jsem pln očekávání. Opravdu ty zkazky nelhaly, kytary hoří, činely taky a ještě k tomu časté ohňostroje z kytary. Navíc je opravdu vynikající kytarista a nesnaží se tou show něco maskovat. Zakončení prvního dne skvělé. Sice i to málo lidí co přišlo, tak nevydrželo do konce, ale to je jejich chyba. No a nám nezbývá nic jiného než si dát něco posledního k pití či jídlu a jít spát. No a, protože jsem vlastně líný člověk, tak jsem nevytáhl ani stan z auta ustlal si přímo v něm. To zas bude ráno.
Ha, ráno úplně v pohodě, vzhůru před sedmou, doma se mi to nemůže stát ani, kdybych šel spát v osm a vstával v sedm. Holt prostředí dělá své. To jsem zvědavý, co budu dělat do poledne, kdy začíná první kapela. Ještě že tu je plno známých. No a jak rychle dopoledne uteklo, když jsem nestihl začátek dnešních prvních vystupujících Bad Joker´s Cream a jejich glam rock. Není to sice můj šálek kávy, ale za shlédnutí opravdu stojí.
Druhý se chystá Pavel Seidel se svou skupinou. Taková pohodová hudba zrovna k pivu. To je dobré. Dokonce tam za bubnama vidím svého kamaráda Reného, který už toho taky docela dost vystřídal. Třeba Root, je asi jeho nejznámější skupina kde hrál.
Pohodovka skončila a nastupuje skoro místní Panter se skvělou zpěvačkou. Mám rád, když je v rockové kapele ženská a je jedno jestli zpívá nebo hraje třeba na bubny. Tady zpívá a zpívá dobře. Hezky jim to odsýpá. Zase konec.
A hned u následujících budou hned dvě zpěvačky. Pódium si totiž připravují R.E.T. legendy z Třince. Jejich hudba by se více hodila do nějakého upršeného počasí, kde by občas oblohu rozčísl blesk. Bohudík takové počasí není, tak si jejich zádumčivou hudbu vychutnávám zase s Budvárkem. Některým se to zdálo takové utahané a nudné. Mně ovšem ne, rád si poslechnu i tento styl, u kterého můžeš dumat a přemýšlet nad depresemi všedních dnů.
Rozveselit nás po té zádumčivé hudbě přijeli Terrapie a Miro Šmajda. Přiznám se bez mučení, že jsem je doteď neznal a nevadilo mi to. Hudebně byli dobří, ale nějak mi nesedli. Taky nemusím ty hudební soutěže v televizi. To je asi můj největší problém u těchto mladíků. Jak jsem je viděl vybalovat, tak jsem čekal nějaký hard core nářez. Bohužel jsem se nedočkal, ale k jejich smůle jsem zjistil, kdo zpívá. Tak snad příště mně zaujmou víc. Sorry.
ÁÁ moji oblíbenci Soustrast. Sice zase bez začátku, ale to nevadí. Neslyšel jsem snad dva první songy. Pod pódiem je už docela plno, no plno, pár odvážlivců, kteří se nebojí šíleného horka a přímého slunce. Začínám být v sedmém nebi, pokaždé když je slyším, tak jako bych slyšel staré dobré Krucipusk a to je k…a dobré. Po setu pár slov s Tomášem Zajícem a zjišťuju, ýe bubeník měl zrovna dneska premiéru. Tak Gratulace ke skvělému výkonu, fakt dobrý.
Teď měli hrát Španělé Angelus Apatrida, ti bohužel nemohli doletět, tak je zastoupila výtečná Salamandra. Zřejmě neměli zrovna nejlepší čas, protože na ně pařilo slunce jak z plamenometu. Ale všichni to zvládli a podali výborný výkon.
Je tu další kapela na kterou slyším samou chválu, Komunál. Docela se na ně i těším, ještě jsem je neviděl. No nebudu to moc rozepisovat, vůbec mně neoslovili a nevím, jestli na ně ještě půjdu. Ale asi jo, protože budou hrát před někým, koho zase pro změnu rád uvidím. Tak příště.
Dymytry, další z těch co někdo zařadil do škatulky agro metal a já je rád poslouchám a taky vidím na živo. Myslím, že je zbytečné se více rozepisovat. Snad jedině, že měli zastupujícího bubeníka a zvládl to na jedničku.
Dneska první zahraniční hvězda, samotní Stormwitch nás navštívili. Tak to si nenechám ujít. Dlouho jsem se na ně těšil, tak snad nezklamou. Bohužel to je většinou tak, že to na co se těšíš hodně, nevyjde dobře. Tak tomu bylo i teď. Takže zase poslech u Budvárku a pokec se s Bártem ve stánku Bekus Art style.
Tak, už byli nějaké kapely, co jsem se na ně těšil a hodně z nich bylo zklamáním. Tak doufám, že poslední, pro některé z nás, super kapela S.D.I nezklame. Ne opravdu ti tři frajeři nezklamali a předveli skvělé vystoupení. Opravdu třešnička na pomyslném dortu jménem Kamenité Open Fest.
A to je takové malé shrnutí desátého ročníku skvělého festivalu, který je v nádherném místě, ale ve špatný čas. Hodně lidí jelo na další akce do Čech. Přesto doufám, že akce bude pokračovat, třeba ne s takovýma hvězdama, ale bude. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl a nikoho nepřehodil. Musím poděkovat Martinovi s Tomášem, za tu odvahu se do toho pustit a přeju jim hodně povedených akcí.
ČEST Aleš Dzon Steffek

 

 

Reklama