Home Reporty Kreyson, Bastard – Garage Ostrava

Kreyson, Bastard – Garage Ostrava

0
OAuthException: (#10) To use 'Page Public Content Access', your use of this endpoint must be reviewed and approved by Facebook. To submit this 'Page Public Content Access' feature for review please read our documentation on reviewable features: https://developers.facebook.com/docs/apps/review.

Když jsem ve 20:00hod. vstoupil do klubu „Garáž“ v Ostravě, tak to moc nevypadalo, že tady dnes hraje nějaká známá kapela. Klub byl jen řídce zaplněn a v okamžiku, kdy začala hrát „skoro domácí“ kapela „Bastard“, byla v sále jen asi 1/3 kapacity sálu.

Kluci to od začátku rozjeli a sálem se ozývaly dobře zahrané tóny čistého hard-rocku. Zvuk kapely „Bastard“ byl příjemný a čistý a kluci i fandové si to užívali. Zpěvák s diváky dost komunikoval a ti dávali najevo, že se jim kapela líbí. Já osobně tuhle kapelu neznám (jen z doslechu) a tak jsem se nechal unášet líbivými tóny jejich hudby. Kapela je na poslech velice příjemná a jak se u nás říká, je to taková „zábavová kapela“. Nechci se tím kapely nějak negativně dotknout. Jejich přednes hard -rocku je velice kvalitní a na profesionální úrovni. Jen je pořád slyšet ten „český zvuk“, ale to se u českých kapel ještě dlouho nezmění.

Po krátké přestávce, kdy se sál naplnil, nastoupili „Kreyson“……. No, nevím, co mám napsat. Jsem velice zklamaný. Kluci z kapely se snažili, jak mohli, ale to co udělal zvukař se zvukem, se nedá popsat jinak, než prasárna. Už jsem v klubu „Garage“ byl a vím, že zvuk tam udělat jde, ale kapele, jako je „Kreyson“ takhle zprasit zvuk je totální hluchota, nebo ignorace zvukaře. Ještě druhý den mi pískalo v uších a slyšel jsem v hlavě přehulené kopáky. Celý koncert jsem slyšel jen bicí a zpěv. Jestli hrála jedna kytara, nebo dvě, nebylo vůbec poznat. Basák na podiu řádil a snažil se, asi jak nejlíp mohl, ale nevím, jestli mu ta basa vůbec hrála. To, že je tam klávesák, jsem zjistil, až po nějaké době, a slyšel jsem jeho nástroj jen jednou, při představovačce, tak jako i basu. Láďa Křížek si větší polovinu koncertu šetřil hlas a teprve ke konci koncertu, po velice vydařených unplugged ploužácích, kdy zpíval za doprovodu jedné kytary, to Láďa rozjel a chvílemi to vypadalo, že upadl do nějakého transu. Kluci do toho dávali srdce, ale bohužel jim to strašně zkazil celkový zvuk, který oni nemohli ovlivnit.

Když to shrnu, tak jsem se těšil na kapelu svého mládí a s muzikanty, kteří jsou podle mne velice dobří jsem si myslel, že to bude mnohem kvalitnější, než před těmi pětadvaceti lety. Bohužel jsem si vůbec nevychutnal kapelu „Kreyson“ (hlavně kvůli zvuku), ale kapelu, kterou jsem ani neznal a tak mám zase další zkušenosti a další hudební těleso do svého play listu.

Zdeněk mastersidol Leščinský