Úvod Reporty Limetal

Limetal

41
0
Reklama

Včera jsem byl na koncertě kapely Limetal a byl jsem zvědavý jak se s tím kluci poperou. Neexistují dlouho, každý kdo se pohybuje v této hudbě to ví. Navíc to byla premiéra na takříkajíc na domácí půdě. A třetí koncert v jejich krátké historii. Tak dost řečí a pojďme k průběhu koncertu.

Do klubu jsem přišel kolem čtvrt na osm, teda v dost velkém předstihu a byl jsem mile překvapen a ne jenom já. V tuto dobu, už bylo docela plno. Proto jsem si rychle chytil místo v první lajně, ať na ně dobře vidím. Fanoušky jim rozehřáli orlovští Ahard, kteří jsou i přes loňskou změnu na postu zpěváka a baskytaristy dobře sehraní. Zahráli dvanáct skladeb a fanoušci je nechtěli pustit, ale museli. Hlavní dnešní tahák teprve bude hrát.

Po docela krátké přestávce přichází Jura Šperl, Venca Vlasák, Jarda Bartoň a prý hostující bubeník Lukáš Pavlík. Teď začne ta pravá bouře v klubu, ve kterém je samozřejmě vyprodáno. Úvodní tóny a je tady taky Fany Michalík s jejich prvním songem pod hlavičkou Limetal – Na tenkém ledě. A protože jsem uprostřed první řady tak krásně vidím i na playlist a vidím, že bude následovat Nechoď dál a Rock’n’roll démon. Tak to je fajn, že můžou hrát i něco ze starší tvorby. Sice jak později budu psát, tak tam jsou menší změny, ale základ je stejný jenom s jiným textem. Následuje Bigbít, Sto falešných frází a Kurtizány. Po Kurtizánách přichází vzácní hosté, manželka a dcera Jindry Kvity a sourozenci Hraničtí aby pokřtili jejich první singl Na tenkém ledě / Mayday. Křest byl skvělý a byl proveden vodkou s příznačným názvem LIMETAL. Následující píseň je druhá ze singlu MayDay a zpíval ji celý klub. Po písni Dej si s tím pohov  ukazuje Lukáš Pavlík jaký je vynikající bubeník, jeho skoro tři a půl minutové sólo mělo obrovský úspěch a bylo odměněno bouřlivým potleskem. Moravská šarvátka a konec.

Ne ještě přídavky Judasovská V tu ránu a poslední dneska večer Už víme svý. Dnešní křest kapely v Ostravě byl úžasný, natřískaný Barrák, který se perfektně bavil. Kapely, které to na pódiu bavilo a dávaly do toho úplně všechno. Co víc si můžu já jako návštěvník koncertů přát. Jen víc tak povedených akcí. Děkuju Livemusic Agency za možnost zúčastnit se tohoto super koncertu a těším se na nějaké další akci.

Playlist:

Na tenkém ledě

Nechoď dál

Rock’n’Roll démon

Bigbít

Sto falešných frází

Kurtizány

Maydya

Dej si s tím pohov

Moravská šarvátka

V tu ránu

Už víme svý.

 

Aleš DZON Steffek

Reklama