Úvod Reporty MARKY RAMONE, Staré Pušky, Lord Bishop,Vinyette – 25.6.2014 Barrák Ostrava

MARKY RAMONE, Staré Pušky, Lord Bishop,Vinyette – 25.6.2014 Barrák Ostrava

15
0
Reklama

Tak a máme za sebou další povedený koncertík. Tentokrát nám Palec naservíroval v Barráku samotného punkového guru Marky Ramone. Ale začněme pěkně popořádku. V hlavě jsem měl velký vykřičník u datumu 25. června, ale už tam nebyl uveden správný čas začátku. Doma nějaká práce, však to možná znáte. Takže když jsem se podíval, jak jdou kapely za sebou a v kolik to začíná, tak jsem hrůzou zjistil, že za patnáct minut začínají a to nestíhám. Tak rychle ať tam jsem co nejdřív.
Začátek prvních účinkujících jsem nestihl, ale asi půl setu VINYETTE jsem viděl. Moc z jejich vystoupení nemám, protože jsem se v klubu rozkoukával a vydychával ten kalup z cesty. Vinyette hráli celkem fajn. Taková směs rocku a trochu psychedelic jsem tam cítil. Prostě pohodovka na rozjezd. A musím konstatovat, že těch lidí tam taky zrovna moc nebylo. Před pódiem asi dvacet lidí pěkně v odstupu, ať každý vidí co se tam děje. Snad ještě do toho prázdného klubu někdo přijde jinak to, bude ostuda jako hrom. Pauza a já se jdu podívat kdo tu vlastně je a kdo jenom slibuje, že dojde a skutek utek.
Další na řadě je obrovský člověk s velikým srdcem. LORD BISHOP se svým doprovodem, rasta basákem a bubeníkem. Při příchodu ke své kytaře si nezapomněl vzít nezbytnou láhev Jacka Danielse na hudební a fanouškovskou podporu. Jeho excelentní hra mě šíleně uchvátila a já věděl, že budu mít problém cokoli o nich napsat. Prostě skvělý koncert, kde se hrály skladby jejich, ale taky songy jako HEY JOE, Rock n Roll Revolution a spousta dalších. I když si to nemůžu pamatovat, není mi tolik let, ale přenesl jsem se do krásných bezstarostných šedesátých let někde ve Státech. Myslím, si že ten kdo zná tohoto frajera ví o čem tady píšu. V průběhu koncertu došlo i na hru pusou na kytaru. Napájení fanynek přímo z láhve Jacka. Holky ví. A taky si Lord šel zahrát do nepočetného publika. Prostě úžasný zážitek, tento mix rocku, ska punku a dalších vlivů a stylů, byl pohlazení na duši. U jedné skladby šel zpívat zpěvák z Vinyette, pak si dokonce i lehl na zem před Lordy jako poklonu.
Teď přichází pro některé vrchol večera v podání (Opavské) sebranky STARÉ PUŠKY. Protože tady tak často nevystupují. Já tu jejich hudbu mám rád a řadím se tedy mezi tu skupinu lidí, co je můžou, pak jsou ti, co je nesnášejí a prý nic mezi. Tak jo Sidney, Bart a Standa s dalším človíčkem, kterého neznám, ale bez něj by to nebylo ono, hraje totiž na sax. Jejich hity jako Sladkých Jedenáct, Nikdo Nepřišel, Zapalme Náš byt a v neposlední řadě songy z nové desky Stálo To Za To roztančily všechny v zúčastněné. A jak řekl jeden známý, je to něco jako chinasky, tak asi je i někdo komu nevadí a přitom je nezatracuje. Hoši, už se těším na MotoFest do Polomi, kde to snad letos vyjde.
A přichází ten, kdo tady všechny přitáhl. Po větší přestávce přichází sám MARKY RAMONE se svým bandem. A už to hraje, excentrický zpěvák sebou hází a škube v rytmu. Kytarista si rozumí s lidma na boku podia a basák si to hezky dává na druhé straně. A samozřejmě Marky za svýma škopkama v klidu a s přehledem hraje jeden hit za druhým. Po celou dobu setu si to užívají, i když je klub víc než poloprázdný. Ale k tomu později. Je tady PAT CEMATARY, jeden z nejznámějších hitů. Moc se z pódia neskákalo, ale jeden z těch pár skoků musím vyzvednout. To když Lord Bishop si chtěl skočit z pódia a opravdu skočil a fanoušci ho kousek nesli na rukou. Paráda. Ještě pár songů a je tady poslední PINHEAD. To néé, pod pódiem se vyvolává HEY HO, LET´S GO, popěvek z asi největšího hitu RAMONES. A po chvilce opravdu přicházejí zpět. RNR RADIO? SOMETHING TO DO, CRETIN HOP a R.A.M.O.NE.S. Opět konec. Ne ještě se v klubu nerozsvěcí, ještě dojdou a jsou tady. CAN´T MAKE IT ON TIME a další. Tak a je tady poslední věc večera, všichni skandující se dočkali BLITZKRIEG BOP. Všichni nadšeně řvou HEY HO, LET´S GO a jde to poznat i na unavené kapele, že se jí to líbí. konec teď už doopravdy. Tak dlouhý koncert a ještě v týdnu jsem dlouho nezažil. Je půl jedné ráno a já ve čtyři vstávám, tak to bude ráno mazec.
Ještě klasická čekačka na fotku a podpis, bohužel, nevím, jestli to má Marky tak ve zvyku, ale pozval si postupně jenom pár fandů, musím ovšem říct, že se o propagaci tady v Čechách nějak zasloužili. No co, už nemám fotku ani podpis, ale mám v sobě zážitek na dlouhou dobu, ne-li na celý život. Tak skvělý koncert jsem dlouho nezažil. Děkujeme Klubu BARRÁK a jejímu vedoucímu. Palec drž se a snad se to všechno brzy obrátí a vrátí, protože když na takovou hvězdu a po takové kampani na FB a médiích přijde jenom 167 lidí. No nevím, jestli jsme tak líní, nebo je těch akcí tolik.
Čau zase někdy, někde.
Aleš DZON Steffek

Reklama