Úvod Reporty Mejdan Ro(c)ku

Mejdan Ro(c)ku

13
0
Reklama

Tak jsem byl pozván na jednu skvělou párty, Mejdan Rocku se to jmenovalo. A pozval mě samotný Bart, basák ze Starých Pušek, kterých nikdy není dost. Tak jsem vzal synátora, neteře a jedeme do Opavy. Vyrazili jsme trochu dřív, počítám, že bude dost lidí. V kd Na Rybníčku jsme včas, abych si ho mohl prohlédnout ještě v klidu, krásné prostory, to se mi líbí.

První hrající Cocaine Party jsem ještě neslyšel, ale párkrát jsem někde viděl jejich jméno napsané. Jsem zvědavý, co to bude. Na pódium přišlo pět mladíků oblečených v košilích s motýlky a spustili neskutečně zábavnou směs punku a rock’n’rollu. Kluci skáčou po pódiu jak šílení. Ke konci se vrhá jeden ze dvou kytaristů mezi zatím nepříliš početné publikum. Výborně zvládnutý bordel na pódiu, hoši těším se, že vás uvidím znovu, byli jste vynikající.

Pauza, chystá se další vystupující, zatím jsem neměl tu čest je shlédnout živě, Kofe-In. Vím o nich to, že mněli dobré umístění v anketě Žebřík, ale nevím, kdy to bylo. Očekávám takovou nějakou kytarovku, mladí mi řekli, To tě nebude bavit. Tak hlavně, na živo bavili i mlaďochy. Já pořád uvažoval, koho mi připomínají. Vzpomněl jsem si pouze na Lucii, ale není to úplně to, co mám na mysli. Opět, se mi vyplnilo staré pravidlo, o tom, že na živo to zní líp. Kofeini měli ještě takovou menší společenskou vsuvku a to, že kytarista Laco slavil třicátiny.

A pomalu jdeme do finále, začínají se chystat Staré Pušky. O těch nevím, co bych napsal, prostě taková pohodová odreagovačka, která mi často hraje v autě. Průběh koncertu nemá smysl popisovat. Zdeny střídal saxofon s kytarou a občas taky foukací harmonikou. Viděl jsem ho taky u kláves a dokonce se mihnul za bubny. Sid po delší době oprášil španělku, na kterou zahrál pár songů. Standa v dobré náladě hrál na své bubny a spolu s Bártem na chvíli obsadili klávesy. No a Bart, ten má přece svoji basu a ty klávesy se Standou. Osazenstvo kulturáku je nechtělo pustit ani po přídavcích, bohužel se nenechali ukecat a to už poslední song Hallo zpíval celý sál spolu s kapelou.

Vrchol večera ovšem nebyl koncert pušek, ale dobročinná tombola, která byla losována ihned po jejich vystoupení. Výtěžek šel pro nadaci Joy Ride, která pomáhá handicapovaným. Vybralo se hezkých pár tisícovek, které jim pomohou se dostat tam, kde by se jinak asi nedostali. Večer pak ještě pokračoval solidní afterparty. Ale to jsem raději jel domů. A ještě musím zmínit, na koncertě jsem potkal lidičky celkem z větších vzdáleností. Do Opavy se přijeli podívat lidi ze Zlína a Havířova. To byli jenom ti se kterýma se znám, nebo jsem se bavil.

Děkuju za fajn večer v dobré společnosti, za poslechu skvělé hudby.

Tak zas někdy někde

Aleš DZON Steffek

 

Reklama