Úvod Bleskovky Metalfest na Lochotíně bude

Metalfest na Lochotíně bude

26
0

Metalfest v Amfiteátru Lochotín bude i letos!

Mnoho fanoušků jediného metalového festivalu, který se v Česku koná v jedinečném prostředí amfiteátru, v uplynulých týdnech a měsících trnulo, zda se Metalfest na tomto místě uskuteční i letos. Otázka, zda Metalfest, ale i další kulturní akce se zde mohou či nemohou konat totiž vyvstala z titulu, že amfiteátr nyní prochází totální rekonstrukcí, kterou z 85 % financuje Evropská Unie. A laicky řečeno, nebylo jasné, zda se tyto akce zde mohou konat, spíše to vypadalo, že ne. Nicméně s touto verzí se primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký nechtěl smířit a bojoval za vás, metalisty, až v Bruselu. A byl úspěšný! Metalfest i nadále může a bude probíhat v kouzelném prostředí Amfiteátru Lochotín! A navíc bude kompletně nově zrekonstruován!
Nezbývá nám než poděkovat panu primátorovi a dalším lidem ve vedení města Plzeň, že za tím šli a vyhráli. Poděkování patří i vám, fanouškům metalu, co jste organizovali petice, či pochody pro zachování Metalfestu v amfiteátru. My, jako pořadatelé Metalfestu, máme velikou radost z toho, že vše dopadlo dobře a zůstaneme s festivalem tam, kde vznikl. Měli jsme v záloze i další prostor v Plzni, ale ten již potřebovat nebudeme Emotikona smile. V průběhu uplynulých týdnů jsme situaci nechtěli moc komentovat, neboť jsme věděli, že vedení Plzně dělá pro naši věc maximum a mediální publicita by jim tuto práci ztěžovala.
Sejdeme se tedy všichni opět na stejném místě činu, začátkem června, a užijeme si hvězdy letošního našláplého festivalu Metalfest Open Air Plzeň!