Úvod Tiskové zprávy Metalfest Open Air Plzeň 2015

Metalfest Open Air Plzeň 2015

39
0
Reklama

Právě nám přišlo tiskové prohlášení o Metalfestu v Plzni, tady je v plném znění:

Bude či nebude Metalfest open-air Plzeň na tradičním místě v amfiteátru Lochotín?
Tak to je otázka, na kterou v této chvíli dostáváme řadu emailů od vás fanoušků. Abychom nemuseli na každý email odepisovat zvlášť, tak vám všem přinášíme informace na tomto festivalovém webu a Facebooku.
Amfiteátr v Lochotíně je nyní v rekonstrukci a to převážně za peníze EU. Od počátku rekonstrukce jsme byli pronajímatelem ujišťováni, že i v příštím roce zde bude moct Metalfest probíhat a to v nově zrekonstruovaném areálu. Později k tomu přišel dovětek, že dotační pravidla mají komplikace ve využití areálu, ale že pro Metalfest se vyjedná výjimka, tak aby zde mohl proběhnout. Od října loňského roku tomu chceme věřit. Protože to trvá poměrně dlouho, tak již delší dobu pracujeme na další variantě místa konání festivalu Metalfest v Plzni. Tento záložní areál je v mnohém ohledu lepší než Amfiteátr v Lochotíně. Město Plzeň chce, aby se festival i nadále konal v Plzni. Tuto skutečnost deklaruje nejen tím, že tuto středu pan primátor se svým týmem osobně cestuje do Bruselu ve věci projednání udělení výjimky, ale i tím, že s městem projednáváme případné vylepšení záložního areálu.
Takže hlavní odpověď je, že i letos proběhne Metalfest Open Air v Plzni. Amfiteátr se tuto středu projednává v Bruselu, a kdyby to dopadlo negativně, tak máme v Plzni nachystaný skvělý prostor pro konání Metalfestu. Budeme vás o výsledcích jednání brzy informovat.

Reklama