Úvod Tiskové zprávy Metalsvět verze 2 již brzy!

Metalsvět verze 2 již brzy!

142
0
Reklama

metalsvet.cz - největší databáze metalových a rockových akcí. Databáze rockových klubů. Festivaly, koncerty, akce.Už je to víc než rok, co byl stvořen metalsvet.cz. Za tu dobu si našel své návštěvníky a oblíbenost pomalu stoupala. Přesto to nebylo takovým tempem, jakým se očekávalo.

Proto jsem se rozhodl Metalsvětu k jeho prvním narozeninám udělit pár dárků. Časová vytíženost mi však nedovolovala postupovat rychlým tempem, a tak Metalsvět dostane dárek s dvouměsíčním zpožděním. Vše se protáhlo díky ladění nových funkcí a vychytávek, a taky totální změně designu. U něj jsem váhal nejvíce. Udělat nějaký pekelný design vyšperkovaný grafikou, nebo jej udělat střídmý, dobře čitelný? Zvítězila druhá varianta a věřím, že to bude přínosem.

Již za pár dní se metalovému světu představí nový Metalsvět (pracovně mu říkám “verze 2). Na jaké novinky se můžete těšit?

 1. rozjedeme naplno Twitter a Youtube kanál, stejně tak si pohráváme s myšlenkou MySpace.
 2. Kluby a místa, kde se dá hrát. To byl největší kámen úrazu při přidávání akcí. Proto se teď systém “učí” a každé místo, které tam kdo vloží, si pamatuje, a tak při přidávání akce, která se koná na místě, které již v databázi existuje, se automaticky předvyplní. Stačí začít psát název klubu. Nemusíte tedy pracně zjišťovat adresu.
 3. S touto souvislostí můžu oznámit, že abychom co nejvíce zjednodušili celý proces, naše asistentka Sanny plní průběžně databázi klubů. Usnadní Vám tím celý proces. Klubů a míst je však hodně, takže toto plnění ještě nějakou dobu potrvá. S největší pravděpodobností se staneme největší česko (a posléze i slovenskou) databází lklubů, což může být přínosem i pro kapely, které budou hledat, kde si zahrát.
 4. Definitivní řazení do kategorií. každá akce, jako doposud, bude obsahovat seznam kapel a stylů. Stejně jako na první verzi, i zde po kliknutí na kapelu se zobrazí seznam akcí, na kterých kapela hraje, a nově i kde má odehráno. Po kliknutí na styl se Vám vypíšou všechny akce, kde tento styl můžete slyšet. Opravena je tedy chyba, kdy se i odehrané koncerty zobrazovaly v seznamu kapel, jakoby je neodehrály.
 5. U každé akce bude i přehled podobných akcí, kde hrají buď stejné kapely nebo se tam bude hrát podobný styl.
 6. Připraveny jsou přehledy akcí na každý měsíc.
 7. Rozdělení akcí je nyní podle: státu/kraje/okresu/města. Takže si můžete vysloveně najít akci přesně tam, kde chcete. Detailnější už to snad nemůže být :-).
 8. Při přidávání akcí už Vám definitivně pomáhá systém. Veškeré datumy a časy si prostě naklikáte, nemusíte nic vypisovat.
 9. Rozpracovaná je možnost předprodeje vstupenek, ale na té se bude ještě dlouho pracovat, ale chceme kapelám a pořadatelům nabídnout i tuto možnost.
 10. Ke každé akci už lze přiřadit jen jeden obrázek, tedy plakát. Zmizela “nehezká” galerie, která se zobrazovala na detailu akce. Byly na ni negativní ohlasy, proto musela pryč.
 11. Každý registrovaný bude mít k dispozici svoje seznamy akcí a klubů, které přidal a může si je dle libosti upravovat.
 12. Recenze akcí. Trošku ožehavé téma, přesto i tak se setkaly s ohlasem. Budeme v nich tedy pokračovat ve větším měřítku. Pořádáte-li akci, o které by jste byli rádi, kdybychom napsali recenzi, stačí nás pozvat. Uděláme fotoreport, napíšeme recenzi jak na průběh akce, tak na vystupující kapely. Zviditelněte tedy svoji kapelu a pozvěte nás. Stačí napsat přes náš kontaktní formulář a zajistit vstup pro dvě osoby zdarma, případně zaslat 2 vstupenky an naší adresu. Vyhrazujeme si právo některé pozvánky odmítnout. Nikoliv proto, že bychom o Vaší akci nechtěli napsat, ale z časových důvodů. Budeme se ale snažit vyjít všem maximálně vstříc.
 13. Nově budeme recenzovat i hudební CD a DVD kapel. vydali jste novou snůšku hudby? Vydáváte debutové album či promo? Napíšeme o něm recenzi! Opět nás stačí kontaktovat!

Určitě jsem na nějaké drobnosti zapomněl. Ale to nevadí. Bude to pro Vás aspoň překvapením. Každopádně chci nastartovat nový Metalsvět v co nejlepším světle a s novou energií.

A kdy že to nastane? Plán je na 1.června.

Tak metalu zdar” A nezapomeňte se k nám připojit na Facebooku, kde všechny nové počiny budou k nalezení, včetně klipů, recenzí a samozřejmě i akcí.

Reklama