Home Reporty 12.8.2011 – No Problemmo – Nové Slunce

12.8.2011 – No Problemmo – Nové Slunce

0
12.8.2011 – No Problemmo – Nové Slunce

Bude to krátké, jen pář řádků. Když jsem minulý týden psal o No Problemmo na Zrzávkách, měl jsem několik výhrad k jejich vystoupení. Dostal jsem nespočet sms a emailů od lidí, které ani neznám, že je to blbost, že jsem hudební antitalent, nemám hudební sluch a podobně, protože No Problemmo hrajou přeci skvěle! Jenže jsem tu recenzi napsal podle svého nejlepšího svědomí a toho, co jsem slyšel. A Zrzávky BYL prostě průser. Největší problém s mou kritikou měla zpěvačka Karla. Její sebevědomí bylo asi na hodně velké úrovni, když kritiku neunesla.

Takže stručně: fotoreportáž není, protože jsem se nechtěl opakovat. Chyba. Tentokrát jsem totiž byl naprosto spokojen. Zdá se, že si Karla vzala k srdci, co jsem ji radil, protože tentokrát už frázování bylo OK, i když místy ji to stále ujíždělo, ale snažila se.   I když jisté výtky by byly, ale to chce čas na dopracování. Nyní jsem měl zas pocit, že brzdou je kapela. Hudba byla málo razantní, ve skladbách od Arakainu málo agresivní, a nejslabším článkem stále zůstává bubeník, který si to na bicí jen tak “šmrdlá” a měl jsem z něj chvílemi pocit, že se kontroluje, do čeho má vlastně bouchnout.

Ještě před týdnem jsem tvrdil, že z Karly nikdy rocková zpěvačka nebude, protože prostě na to nemá. Nemá chraplák, nemá tu správnou barvu hlasu. Zeplul jsem výkon kapely na velmi špatném PA. Včerejší akcička však potvrdila, že dobrá akce se na špatném PA protě nedá.  Asi i ona musela mít dobrý pocit z pohodového zvuku, protože barva hlasu jiná, dokonce chvilenkama už i ten chrapláček tam byl, sice malý, ale byl a byl takový “sexy”. Naučit se ho používat častěji a bude to zase o něco lepší.

Každopádně večer to byl vydařený, setkal jsem se s hodně přáteli, které jsem dlouho neviděl, pokecal o věcech všedních i nevšedních, a navíc tento večer doprovázela konečně dobrá kapelka. Už teď se těším na akci 20. let výročí Moravského Anděla, jenž se koná 27.8. právě na Zrzávkách, kde tyto dvě kapelky “zasoutěží” v podání kopíraček. Je mi jasné, že Moravský Anděl na tom bude lépe, ale je jen otázkou času…