Home Tiskové zprávy Ostrava v plamenech: W.A.S.P. hlavní hvězdou!

Ostrava v plamenech: W.A.S.P. hlavní hvězdou!

0
Ostrava v plamenech: W.A.S.P. hlavní hvězdou!

WASP-foto-226Je nám nesmírnou ctí, že na prvním ročníku “Ostravy v plamenech” můžeme přivítat legendární skupinu W.A.S.P. z USA.

Blackie Lawless a jeho kapela přijali pozvání do Ostravy během své 32 let trvající kariéry vůbec poprvé. Vedle Ostravy dali přednost jen několika málo hudebním festivalům v Evropě jako například v německém Wackenu, kde budou stejně jako u nás hlavní hvězdou programu.

W.A.S.P. s sebou do Ostravy přivezou vlastní scénu, díky které budeme mít šanci být svědky jedné z nejdivočejších show, jaké jsou ve světě hudby k vidění.

Líbí se Ti W.A.S.P.? Staň se fanouškem na Facebooku:

Historie:
W.A.S.P. = Blackie Lawless. Zkratka W.A.S.P. podle zdrojů blízkých kapele znamená “White Anglo – Saxon Protestants”, ale jiní zase tvrdí, že to znamená “We Are Sexual Perverts”, “We All Smoke Pot,” “We Are Satan’s People,” “We Are Satan’s Preachers,” “We Appreciate Stinky Pussy,” anebo “We Ate Savory Pancakes.” Těžko říci kde je pravda. Každopádně nás tihle chlapíci z Los Angeles již 32 let oblažují geniální rockovou muzikou.

WASP-foto-127W.A.S.P. se proslavili bizarním rockovým image, texty a divokými koncerty plnými strhující energie. Prvním počinem kapely na zvukových nosičích byl singl s provokativním názvem „Animal (I fuck like I beast)“ vydaný v roce 1984, kterým si ihned Blackie a spol získali fanoušky po celém světě. Následovalo bezejmenné album, jež nabídlo hity jako „I wanna be somebody“, „L.O.V.E. machine“ anebo „Sleping in the fire“. V roce 1985 pak zabodovali albem „The last command“ s hity „Wild child“, Blind in Texas“ anebo „Cries in the night“.

Již zmíněná píseň „I wanna be somebody“ patří dodnes mezi 100 největších rockových hitů v celé historii hudby. Tímto si definitivně pojistili status rockové legendy a ve světě se prodalo více než 12 miliónů jejich alb.

Vedle W.A.S.P. se v Ostravě představí také finská kapela SONATA ARCTICA, která 28.března vydává své novinkové album „Pariah’s child“. Českou scénu budou zastupovat špičky domácího rocku LEGENDY SE VRACÍ, DOGA, DYMYTRY, KREYSON a CITRON.

Facebook událost

[pro-player width=’640′ height=’360′ type=’video’]http://www.youtube.com/watch?v=pZb3Xya7jQ8[/pro-player]