Úvod Reporty Ostrava v Plamenech 2015

Ostrava v Plamenech 2015

60
1
Reklama

Ostrava v Plamenech 2015
Tak jsem se opět zúčastnil skvěle obsazeného festival Ostrava v Plamenech. Letošní druhý ročník se znovu odehrál v luxusním prostředí bývalých vysokých pecí v Dolní oblasti Vítkovic. A jak je mým zvykem, zase jsem nestihl první vystupující, i když teď mi to moc nevadilo, Legendy se vrací, hrají dobře, ale na festival obsazený takovými jmény asi nepatří. Jenom můj názor.
Přijíždím tak akorát před začátkem Tuniských Myrath. Jsem celkem zvědavý na jejich směs orientální hudby a metalu. Začátek dobrý, prvky orientu jsou slyšet. Šlape jim to perfektně, aby taky ne když, už hrají čtrnáct let. Ten, kdo si je přišel poslechnout určitě nelitoval a užil si je.
Další se chystají němečtí Freedom Call. Odehráli perfektní koncert a pod pódiem bylo docela narváno. Zvuk perfektní, nálada luxusní. Prostě koncert co chytí za srdíčko. Snad se brzy vrátí, dovedu si je představit i v nějakém místním klubu, nebo menším festivalu s rodinnou atmosférou.
Následují Izraelští Orphaned Land a jejich směs metalu, počínaje folk metalem pokračuje přes death metal a konče arabskými vlivy je zajímavá. U nás ne úplně neznámá kapela. Bohužel já osobně jsem jejich set neúplně vstřebal, po nějaké době se mi začaly skladby slévat v jeden celek (mimochodem, stalo se mi to taky u Myrath).
Zato domácí Citron zase nezklamal, až mám strach, že na ně budu muset přestat chodit. Jsou prostě dobří a nerad bych se jich nabažil až moc. První skladba koncertu, Vypusťte psy, ze stejnojmenného a v reedici vydaného alba mile překvapila.
Teď jsem hodně zvědavý, letošní rok je ke mně hodně milý, tím, že se dostávám na koncerty rockových a metalových klasiků. Těmi skutečně jsou dánští Pretty Maids, každý zná jejich písně a nemusí to být ani rocker. Za mě vrchol večera, prostě když se baví publikum i kapela, tak není co řešit.
A opět smůla pro další vystupující kapelu finské Stratovarius, jednak jsem je už viděl předloni v Havířově a navíc po výborném koncertu předešlých Pretty Maids. I když je mám rád, tak jsem si radši šel pro něco na zub a taky k pití a jenom z boku poslouchal.
Myslím, že letošní teprve druhý ročník akce se více než vyvedl. Perfektní skladba kapel, luxusní prostředí a počasí, které zase vyšlo perfektně, co víc si přát. Doprovodný program v podobě exhibice Thai Boxu mě letos tak zaujal, že jsem málem nestihl začátek koncertu Orphaned Land. Ale i tak se nějaké chyby našly, třeba stánky s jídlem a málo míst k sezení. I když, já si většinou beru sebou nějakou deku, nebo něco na co si můžu sednout. Zkrátka, občas někde něco zaskřípe, ale jsou to jenom věci, které se vychytají při dalším ročníku. Já jsem rád, že něco takového tady v Ostravě máme a děkuju za to. A pokud má někdo problém se zvukem, tak si myslím, že tyhle prostory obstojně nazvučit je pořádně velký oříšek.
Zase na nějaké akci
Aleš DZON Steffek

Reklama