Úvod Tiskové zprávy Ostrava v Plamenech

Ostrava v Plamenech

21
0
Reklama

FREEDOM CALL – posila z Německa pro festival Ostrava v plamenech 2015!
Ostrava v plamenech pokračuje s představováním kapel na sobotu 1.srpna 2015!
Máme obrovskou radost, že se nám podařilo získat slavné představitele Power Metalu – FREEDOM CALL z německého Norimberku!
Skupina FREEDOM CALL vznikla v roce 1998. U jejího zrodu stál zpěvák Chris Bay a bubeník Daniel Zimmermann, který je známý svým působením také v Gamma Ray. Partu doplnil ještě baskytarista Ilker Ersin a kytarista Sascha Gerstner.
Svou prvotinu “Stairway To Fairyland” vydává skupina rok po svém vzniku a o jejich kvalitách vypovídá jak velký zájem o album, tak i druhé místo v kategorii “Objev roku 1999” časopisu Rock Hard . Ještě téhož roku skupina zahrála na několika festivalech a vydala mini LP “Taragon”. Následující rok vydávají druhé album s názvem “Crystal Empire”, které bylo opět fanoušky přijato velmi vřele. Na začátku roku 2001 vyrážejí na turné s Hammerfall a Virgin Steele a v průběhu roku odehrají celkem 40 koncertů po celé Evropě. V tomto roce odchází kytarista Sascha Gerstner do Helloween, kde hraje dodnes a nahrazuje jej rodák ze Švýcarské Basileje Cédric “Cede” Dupont.
V roce 2002 vychází již jejich třetí album “Eternity”. Skupina se opět vydává na turné, tentokrát s “Blind Guardian”.
Na konci roku skupina pokračuje ve svém vlastním turné s názvem “Eternal World Tour”. V roce 2003 odehrají další koncerty po Evropě, a opět je o ně velký zájem. V tomto roce se ke skupině přidává na několika vystoupeních klávesák Nils Neumann, nakonec se stává plnohodnotným členem kapely.
FREEDOM CALL vydávají v roce 2004 koncertní album “Live Invasion” jako předchůdce a naladění na další nahrávku pro rok 2005, a to album “The Circle Of Life”. Toto album však znamenalo konec v kapele pro kytaristu Ceda Duponta, který se vzhledem k nedostatku času rozhodl působit pouze ve skupině SYMPHORCE.
Další album “Dimensions” vyšlo v roce 2007, následováno bylo počiny “Legend of the Shadowking” 2010 a “Land of Crimson Dawn” z roku 2012.
Nejnovějším dílem FREEDOM CALL je letošní dílo “Union of the Strong” plné velmi silných skladeb v čele s titulním hitem, který se ihned stal hymnusem metalových fanoušku po celém světě.
Současná sestava FREEDOM CALL je: Chris Bay- zpěv, kytara, Ilker Ersin – Basa, Lars Rettkowitz – kytara a Ramy Ali – bicí.
Videoklipy:
Union of the Strong – https://www.youtube.com/watch?v=a8N58–6blA
Call Thunder God – https://www.youtube.com/watch?v=GGOcRqR2UHc

Vstupenky jsou v prodeji za 590 korun pouze do konce února 2015. K dostání jsou na webu www.ostravavplamenech.cz , a také v sítích Ticketpro a Ticketportal
WEB: www.ostravavplamenech.cz

Reklama