Úvod Reporty Paradise Lost

Paradise Lost

30
0
Reklama

Jeden z velkých snů se stal skutečností. Do Ostravy přijeli Paradise Lost v rámci turné ke svému poslednímu počinu the Plague Within. Pro některé lidi to byla zpráva přímo rajská.
Den D je tady a my jsme na místě, ještě skočíme na jedno a jdeme do klubu. Tak, tady jsem zažil první šok, je něco kolem čtvrt na osm a já stojím venku před klubem v řadě. To že je vyprodáno vím, ale nečekal jsem, až takový masakr. Tak dneska to bude opravdu „hustý“. Fronta ty dvě patra jde celkem rychle, samozřejmě se potkáváme i v řadě s pár známýma. Naštěstí jsme vevnitř celkem brzy, tak ještě v klidu procházím klub a dívám se, co mají za zajímavý merch. Potkávám další známé. Teď bohužel můžu jenom nealko, někdo to musí domů odřídit.
Začátek je tady a sním první kapela. Silent Stream Of Godless Elegy, místní zástupce etno doom. Ve své necelé třičtvrtě hodině zahráli výběr skladeb z posledních tří alb.
Tváří v tvář
Dva stíny mám
Ten, který ukoval slunce
I Would Dance
Skryj hlavu do dlaní
Pramen, co ví.
Přestávka, chystání se na další, tentokrát velkou neznámou. Německo-Anglická kapela Lucifer. Na tento loňský objev jsem docela zvědavý. Na internetu jsem toho moc nenašel a na youtube taky nic moc není. Docela a nejenom mě, mile překvapili, jejich zpěvačka Johanna Sadonis je příjemná a tajemná. Taky celá skupina byla v pohodě, v čele s exCathedral Gazem Jenningsem. Směs starých klasických bigbítových rifů s mírnou psychedelií a doomovým soundem nezněla, až tak špatně. Na živo bavili hodně, vůbec se to nedalo srovnat s tím, co jsem zatím slyšel někde v éteru.
Play list:
Anubis
Abracadabra
Sabbath
Purple Pyramid
White Mountain
Morning Star
Izrael
Poslední přestávka dnešního večera, raději nejdu ani na záchod. Měl jsem totiž štěstí, kamarád mě pustil před sebe, tak první řada u hrazení. Štefane velký dík. Atmosféra v klubu houstne a prostory se řádně zaplnily, holt je vyprodáno. Konečně jsme se dočkali, Paradise Lost přicházejí a už to do nás valí No Hope Inside, Widow . Všichni jsou ve varu. Zpěváka mírně neposlouchá sluchátko, tak si ho rychle zřejmě běží vyměnit, teď už to vypadá, že je vše v pořádku. Zbytek koncertu už byl myslím plně v jejich režii.
Play list:
No hope in sight
Widow
Painless
Erased
Praise lamented shade
Victim of the past
Enchntment
Flesh from bone
Beneath broken earth
As i die
Requiem
Return to the sun
Faith divides us
An eternity of lies
Say just words
Tento večer jsem si užil víc jako fanda kapely, než fotograf, v plném klubu se docela špatně fotí a pohybuje. Jsem ovšem rád, že klub byl plný. I když Paradise Lost by si zasloužili větší prostory, ale líp se kapela bude cítit ve vyprodaném menším klubu, než v poloprázdném sále kde je prostoru dost.
Já jako vždy po koncertě počkal na nějaký podpis a foto. Nezastihl jsem bohužel Nicka Holmese, ale trsátko a podpisy nějaké mám. Trvalo to sice delší dobu. Prostě skvělý večer se super hudbou a v dobré společnosti.
Tak zase někdy a někde čus
Aleš DZON Steffek

Reklama