Home Reporty Pesistence tour 2015 – Ostrava

Pesistence tour 2015 – Ostrava

0
Pesistence tour 2015 – Ostrava

Ostrava po dlouhé době hostila festival evropského jména „Persistence tour 2015“.
Pro tento svátek všech HC-čkářů se stanovil na pátek 23. Ledna. Všichni kdo znají kapely jako Sick Of It All, nebo Walls Of Jericho si na tento den nic jiného neplánovali a mířili do Ostravské Bonver Arény. Začátek akce byl hlášen v 18:15, ale po příchodu jsme zjistili, že je o 15 minut posunut dřív. Tak rychle omrknout prostory a pozdravit se s již příchozími známými a šup do víru večera.
A už začíná první smečka BROKEN TEETH z Manchesteru. Jejich skákavý set byl ještě mírně ovlivněn tím, že hráli jako první, tak ještě mírné doladění zvuku a zatím poloprázdná hala. I tak se se svým třiceti minutovým setem poprali skvěle. Zpěvák si šel zazpívat dolů ke svým fans. Prostě pohoda na rozjezd. Čas je neúprosný a půl hodiny je pryč, s ním taky Broken Teeth. Patnácti minutová pauza na nachystání druhé kapely.
A už jsou na podiu ALL FOR NOTHING z Holandska. Kapela, ve které mikrofon pevně drží ve svých rukou a zpěvačka Cindy. Energické vystoupení. Uf to jsem nečekal, tak ti se mi líbili, Cindy běhala po podiu jako divá a pozadí nebylo taky špatné, basák taky docela pobíhal a poskakoval a jedna kytara byla taky docela dost ve vzduchu. Jo to by šlo, bohužel časový plán je jasný a neúprosný. Navíc tolik energie co vydají na podiu, ani nedovolí o moc delší sety. Konec dalšího vystoupení, jede to jako po drátkách, hala se postupně plní a to je dobře.
Další je nachystaná smečka z USA, TURNSTILE, která má ve svém středu neobyčejně pohyblivého basáka. Tady se teda skákalo už o sto šest a nejenom na podiu, ale taky z podia. A většině nevadil ani více jak metrový fotopit, prostě stagediving a pogo pod podiem už jede na plné obrátky, tak jak to na hard core koncertech má být. Paráda, jednomu ani nepřijde, že zase uplynula další půl hodina a opět se třídá, Je to kalup.
Rychle nachystat plachtu za bubeníka, my rychle občerstvit a na záchod, protože už tady jsou RYKER’S a jejich intro. Tak to už je ostřílená parta z Německa. Tady je už pěkně plno a skáče se z podia jako o život. Prosti tihle maníci halu rozhýbali úplně. V půlce setu sešel zpěvák přímo do kotle a zpíval tam. Přes něj se šíleně skákalo, ale on pořád pařil a zpíval s davem. Viděl jsem to sice jenom shora a nebyl jsem přímo u něj, ale já moc do kotle nechodím, radši. Skvělý zážitek. A opět konec.
Ted přijde pro některé vrchol večera Detroitská mlátička s šílenou zpěvačkou Candice Kucsulain. První prodloužený koncert večera. Pod podiem to vře od prvních tonů této smečky. Zatím jsem je znal hlavně z you tube, tak mě hodně zajímali naživo. Vystoupení, kde se energie dá doslova ždímat s každého zúčastněného dala za pravdu všem, kteří mi tu kapelu doporučili. U asi pátého songu si zpěvačka pozvala na podium nějaké fans a to byl teda hukot, hudebníci neměli místo kam se hnout a ty skoky do davu, paráda. Najednou basák plave nad hlavama skandujících a pořád hraje, zpěvačka je taky dole pod podiem. Ano to bylo to pravé ořechové, vlastně skákavé peklo.
Další výměna na place a už tady jsou IGNITE, dnešní první a taky poslední relativní oddechovka. Tak ti mi dneska ve výběru vůbec nesedli se svým jednoduchým punkem stříklým hard corem. Bylo to ovšem uklidnění před bouří.
A už tady je hlavní a nejznámější hvězda dnešního večera SICK OF IT ALL, partička z mekky hard core a to z New Yorku. Všichni jsou připraveni na pořádně skákavý nářez a skvělou show. Sickovky nezklamaly a rozskákaly celou halu. Všichni zpívají s kapelou a zpěvák si dělá s lidmi, co chce. Neskutečný zážitek. Kytarista Pete Koller běhá po podiu jako šílený, skáče, točí se. Paráda, teda až do okamžiku, kdy to jeden skokan nevychytal, teda ho nechytili, a on se rozplácl, jak byl velký. Bohužel musel být trochu v šoku z tvrdého nárazu, ale rozchodil to, naštěstí. Ke konci ještě přišla podpořit své známější kolegy Candice z Walls Of Jericho a dala si s nimi jeden song. Poslední a nejdelší set večera je za náma.
Vůbec mi nepřišlo, že tady jsem už šest a půl hodiny, protože čas běžel neskutečně rychle. Všichni jsme se bavili. Potkal jsem tady spoustu známých, ale taky jsem poznal hodně nových tváří. Takový večírek na pohodu. Doufám, že i když nebylo vyprodáno, asi 800 lidí, tak se podaří sem dostat i další ročník této vydařené akce. Díky lidem z klubu Barrák za tu starost o nás a naše žíznivé krky. Taky o to aby toto město bylo zase městem, kde se chodí na koncerty. Tak zase někdy někde.
Aleš DZON Steffek