Home Tiskové zprávy Pozvánka – Winter Agressive Fest 2012 – ledovej brácha AMF

Pozvánka – Winter Agressive Fest 2012 – ledovej brácha AMF

0
Pozvánka – Winter Agressive Fest 2012 – ledovej brácha AMF

Už jste to postřehli. Nebo nepostřehli? Tak vězte, že Agressive Music Festu (dále AMF) se narodil malej brácha, ledovej Winter Agressive Fest (dále WAF). A bacha! Nebude to jen tak obyčejnej fesťáček místních hudebních tlup. Sjednou se zde kapely jedna lepší než druhá.  Jako headlineři akce vystoupí chebští deathmetaloví Pandemia, thrashery určitě potěší účast pražského Assessoru, který již hrál na letošním AMF. Dalšími účinkujícími jsou opavští alternativně metaloví Insane, výborná metalcore hrající parta Desperate Times z Hlinska, hronovští melodičtí Inpain a crossoveroví Mortuary z Přelouče.

Podle všeho to bude parádní akcička v útulné hospůdce. Vyzpovídal jsem tedy Rácu, organizátora nejen tohoto WAFu, ale i letního AMFu.

Hoj Ráco, jak se máš nyní, když máš uzavřené playlisty na WAF i AMF?
Ahoj , zdravím všechny čtenáře MS. No.. To je otázka.. Určitě mám ze sestav obou akcí celkem dobrý pocit.  Myslím, že se podařilo postavit na obě akce takové mančafty, které zajistí perfektní show a námi avizovaný žánrový rozptyl v rámci metalu. Krédem festivalu je nekomerčnost,  účast neprofláklých kapel,  zachování vysoké kvality. To vše se myslím bez pardonu podařilo. Snažím se do Pohoří přivézt kapely, které nejsou k vidění v našem kraji každý týden a které třeba v okolí ještě vůbec nehrály.. To se daří! Mým cílem je naučit fanoušky,  že pokud půjdou na AMF, popř. WAF na cokoli,  vždy to bude nadstandard.. Lidé už si toho myslím všimli. Joo,  po uzavření soupisek se mám tak,  že už se nemůžu dočkat, až to vypukne.

Na webu píšeš, že WAF pořádáš proto, aby lidi zabili nudu a čas čekání na letní festival AMF. Tak trošku mi to připomíná MOR, u kterého je také letní a zimní verze. Hledal jsi inspiraci zde?
No ono to není jenom zaležtistí MOR, ale i třeba BA.. Tady je to tak,  že jsem měl chuť v této nudné době udělat nějakou akci. Při hledání vhodného názvu bylo “AGRESSIVE” jasnou volbou. Máme již svůj okruh fans, svůj web, grafiku, logo… Byla by blbost toho nevyužít a dávat akci nové jméno a design.  Myslím, že je dobře, že se akce vlastně navzájem propagují a fanouškům připomene jedna druhou. Tenhle nápad jsem vlastně měl už v loňském roce, ale tehdy k realizaci bohužel nedošlo. Letos už jsem se toho nepustil a doufám, že WAF  si najde také své příznivce, i když se vše odehraje v daleko menším měřítku. Abych tedy vlastně odpověděl: jasně, velké festivaly jsou mi v určitých věcech vzorem..:)

Sestava kapel sice není až tak zvučná jako na zimním MORu, přesto jsi poskládal celkem slušný playlist. Jak dlouho ti trvalo domluvit všechny kapely, potažmo zařizování celé akce?
Tak tady musím říct, že s MORem se opravdu nesrovnáváme, proti těmto velkým festivalům jsme ještě miminko.. Navíc podobnou dramaturgii asi na AMF (WAF) nikdy nenajdeš. Vzhledem k faktu, že mezi kapelami v ČR je po hraní velký hlad, tak sestavit line-up kapel pro jeden večer opravdu není velký problém.
Problémy mi dělá spíš nekonečné odmítání skvělých part, které se k nám nedostanou. Jako pořadatel to určitě znáš. Ostatní zařizování není také žádným velkým martýriem, grafiku na plakáty, domluvit termín, zvukaře a jedem..! Teď nás čeká vylepit tisícovku plakátů a pak je už všechno jenom na fans.. Zimák je proti letnímu opravdu pohoda..

WAF jsi se rozhodl uskutečnit v místní hospůdce. Zkuz mi ji trochu přiblížit, přeci jen jsem ještě nebyl všude. Proč právě zde? nemáš trochu obavu z toho, že jsi chtěl být vlastencem a konat vše takříkajíc pod jednou střechou (obec Pohoří), což by se ti mohlo třeba vymstít (nevím jaká je dostupnost autobusy, vlaky atd, tak to tu trošku popiš, aby lidi věděli, jak se tam dostat)?
Rozhodnutí udělat WAF v restauraci v Pohoří bylo úplně jasné a jednoznačné. Hospodu provozuje stejný člověk, který má letní areál. Navíc je v podstatě spolupořadatelem této zimní verze. Je to podobný pacoš, jako já.. Pohořská restaurace poskytuje ideální podmínky pro podobnou akci. Je zde skvělá kuchyně,  kapacita sálu, která je cca 300 lidiček rozhodně převýší návštěvnost (tedy bohužel). Rozhodně je Pohoří docela dobře dostupné vlakem na trati Týniště n.O. – Meziměstí. Je to k nám kousek z Hradce Králové , Dobrušky , Opočna , Nového Města nad Metují. Pro fans, kteří dorazí vlakem je připraven odvoz osobáčkem do těchto jmenovaných destinací v okruhu cca 30-ti km za velmi příznivé ceny.

Na WAFu budeš nabízet i zvýhodněné vstupenky na letní AMF, který se koná 19.-20.7.2013. Za jakou cenu? A uvažuješ i o tom, že bys něco podobného udělal i naopak? Čili na AMF nabízet lístky na WAF?
Tak v tomto případě budeš první, kdo se to dozví.. :) Ano, na WAF zahájíme prodej vstupenek na AMF v limitované sérii,  která bude čítat rovných sto kusů. Tyto vstupenky budou stát 290,- Kč . Ještě prozradím, že půjde o vstupenky na celý letní fest, tedy na oba dva dny. O jednodenních vstupenkách prozatím neuvažujeme. Fanoušek ušetří z ceny na místě 190,- kaček. Tím jsem tedy prásknul i plánovanou cenu vstupenky na místě. Musím ještě připomenout, že vstupenky budou ke koupi také na Ticketstreamu, ale tam bude připočítán manipulační poplatek, takže na WAF budou opravdu definitivně nejlevnější a navíc celá edice je vyvedena v celobarevném tisku, takže je pro sběratele myslím cenným suvenýrem. Prozatím se WAF nepředprodává.. z ceny 150,- kaček se už nedá moc slevit, takže o předprodeji v průběhu AMF neuvažuji.

Vytušil jsem, že jde o první ročník, tedy že plánuješ i další ročníky. Máš již nyní představu, koho bys pozval?
Nejdříve odpověď na první část otázky : budu rád, když se akce podaří a budeme moci pokračovat v dalších ročnících. Na tu druhou část otázky asi nebudu mít odpověď. Představu určitě nemám… Mám jen přání a ty si radši nechám pro sebe…:)

Když jsi oslovoval kapely, odmítla tě některá, nebo šlo vše jak po másle?
Tak tady asi překvapím, protože musím říct, že jsem opravdu odmítnut byl. Vzhledem k faktu, že jsme pro první ročník WAF stanovili dost vypjatý rozpočet, odmítla mne jedna kapela protože se jí zdálo, že mnou nabízená částka byla nízká. Na otázku “kolik myslíte, že přivedete lidí na fest ? ” neuměli odpovědět. Vzhledem k faktu, že zájem kapel byl opravdu vysoký nás to ale nijak nepostihlo… Jinak šlo vše perfektně. Budu doufat, že takto proběhne i celý večer 17. listopadu.

Která kapela na WAF je tvým osobním favoritem?
Chlape, já zvu jen kapely, jejichž tvorba se mi líbí. Nechci, aby to vyznělo nějak sebestředně, ale nezvu nikoho proto, že si jen myslím, že na něj přijdou lidi.. Zkrátka na festivalech AMF a WAF hrají jenom moji favorité :)  Musím říct, že jsem už viděl vystoupení ASSESSORu a INPAINu, takže jsem hodně zvědav na ty ostatní… A určitě na PANDEMII.. Ale můj extra favorit na tomhle festivalu neexistuje.

Jak to celé tvé angažmá bere rodina? Připravovat festy asi není záležitost pár telefonátů a dnů. Máš v nich podporu?
Určitě ! Já si myslím, že bez podpory rodiny by se to ani dělat nedalo. Musím se pochlubit velmi tolerantní manželkou,  která naštěstí poslouchá také metal, i když trochu jiný styl, než já.. (většinou tvrdší :) ) . Letos byla na AMF i s naší desetiletou dcerou a obě si to myslím užili. Na festech mi pomáhají i brácha se švagrovkou. Všem těmto lidem patří můj velký dík! A nejen jim ale i ostatním mým kámošům, kapelám, kolegům, kteří na festivalu makají naprosto nezištně.. Díky !!

Jak své akce financuješ? Máš na to sponzory, nebo vše platíš ze své kapsy? Práskneš rozpočty na jednotlivé akce?
Ohó to jsi první, koho to zajímá… :)
Jak víš sám nejlépe : sponzoři nejsou! Najde se pár subjektů, které nám pomáhají levnějším tiskem, pivem k občerstvení kapel, i nějakými penízky, ale to vše dohromady pokrývá cca 5-10 % rozpočtu. Opravdu u mých dveří sponzoři nefrontují a obě akce  jsou z závislé na vstupném. První a druhý ročník byl v podstatě zaplacen pouze vstupným a výplatami pořadatele  – rozuměj tím výplaty z kolbenky. Ohledně třetího ročníku ještě probíhají nějaká jednání, ale přiznám se, že už spořím.. :)
Nevím,  jestli se mám vyjadřovat k výši rozpočtů… Řekněme že za rozpočet na WAF 2012 bys měl slušný ojetý Ford Focus a za AMF 2013 nového Rapida :) Ale v dieselu a s plnou výbavou… :) Doufám, že si to nepřečte moje žena..
Sponzoři! Pokud nemáte koho sponzorovat – ozvěte se.. !!! :)

Jaká by byla tvoje poslední věta před smrtí?
TWL..BUDE TAM RONIE JAMES DIO?

Twl, tak ti dík za pokec! :-D