Home Reporty 7.11.2012 – Nill,Gate Crasherr,Die Happy – 1000 Gigs tour

7.11.2012 – Nill,Gate Crasherr,Die Happy – 1000 Gigs tour

0
7.11.2012 – Nill,Gate Crasherr,Die Happy – 1000 Gigs tour

Tak jsem se vydal po delší době na koncert, na který se celkem těším. Po hodně dlouhé době uvidím Die Happy. Předkapely jim budou dělat Nil a Gate Crasherr. Akce je v Martinovské Garáži, tak se těším o to víc, pro mne to je takový srdeční klub, ve kterém bylo letos dost vydařených akcí. Na místě jsem o víc jak hodinku dřív a zjišťuju, že je tady skoro prázdno. No uvidíme.

Jako první nastupují Nil se svou dlouhovlasou zpěvačkou. Na úvod zahrajou Follow Me a v tomto rytmu pokračujou, zpěvačka se různě svíjí a poskakuje. Jde vidět že jí to baví a že zpívá s radostí. Je tady další skladba Velvet, lidi se baví, i když většinou postávají a poslouchajjí. Nebudu psát o všech skladbách, kterých bylo asi deset. Tato kapela si svůj set odehrála s chutí a doufám, že i s radostí, i když těch lidí se na ně moc nepřišlo podívat.

Nezbytná chvilka na výměnu nástrojů, ať můžou na podium další a těmi jsou Gate Crasher. Svoji část otevírají skladbou Fata Morgana z novinkového alba, které jim včera pokřtila Marta Jandová, Další Vím kdo s tebou spí. Publikum se začíná víc bavit, sem tam vtipný úvod k některé písni. Najednou je poslední devátá skladba Nevyčítej mi. Kluci odehráli celý set z novinkového alba Bitterfly. Kapela vypadá spokojená, že se jim podařilo odehrát slušný koncert. Podle reakce Ondry(zpěvák, pro ty kdo neznají) to vypadá na spokojenost.

Tak a už se chystají hlavní hvězdy večera Die Happy, kteří tímto turné slaví překročení 1000 koncertů v jejich karieře. Je to už dávno co jsem je viděl na nějakém festivalu, tak jsem zvědavý, jací budou v klubu. Přece jenom klubové akce jsou takové živější, zkrátka lepší.
A je to tady, tma, podium v mlze, kluci na svých místech a fanynky v prvních řadách začínají řádit.
Tak a jedem, první Go For It. Jako třetí hrajou svůj velký hit Big Boy a v kotli je dost živo na to, že se na koncert přišlo pobavit méně lidí. V třetině koncertu si hudebníci chystají židličky k akustické části koncertu a je to příjemné zpestření, v této aranži odehráli Anytime, You´ll Never Know a The End. Marta Jandová zkouší fanoušky jak umí zpívat u skladby Rebel In You. Půjčuje si od nějaké fanynky mobil a točí ji pohledy z podia, to má někdo štěstí. U další písně si bere foťák z druhé strany a točí detailní pohledy celé kapely. Kapela se loučí skladbou s příznačným názvem Goodbye.
Fanoušci si to ale nenechají líbit a přicházejí zahrát ještě tři písně, mezi kterýma nesmí chybět moje oblíbená Supersonic Speed a úplný závěr koncertu obstará cover od Kiss – God Gave Rock ‘N’ Roll to You. Martě se asi dnešní koncert líbil, tak nechce pustit kytaristu z placu do šaten, smůla, podařilo se mu utéct.
Dnešní koncert se povedl, nebylo až tak moc lidí, holt středa asi není ten pravý den na koncert. Kapely hrály výborně a lidi se bavili taky skvěle. Tak teď zbývá se těšit na další akci.

Čau Aleš